Dünya devi Telehouse Türkiye'de!

Türk bilişim sektörüne giriş yapan dünya devi Telehouse, İstanbul merkezinin açılışına hazırlanıyor!

Dünya devi Telehouse da Türkiye'de!

Türk bilişim sektörüne dünya devlerinin ilgisi artarak sürüyor. Sektöre son giriş yapan dünya devi Telehouse oldu. Önde gelen telekom şirketlerinden Telehouse, İstanbul'da Teknotel firması ile büyük bir veri merkezi kurdu.

Türk bilişim sektörüne yönelik yabancı ilgisi artarak sürüyor. Türk iletişim sektörünün deneyimli oyuncularından olan Teknotel, Fortune Global 300 şirketleri arasında yer alan dünya telekom KDDI iştiraklerinden Telehouse ile beraber İstanbul'da 2 bin sunucu kapasiteli bir veri merkezi kurdu.

Telehouse'un Türkiye'ye gelişi resmi olarak Telehouse İstanbul Veri Merkezi'nin 14 Mart'taki açılış töreninde ilan edilecek.

Dört kıtada faal

Dünya devi Telehouse da Türkiye'de!Telehouse'un ana faaliyet alanı, global çapta "carrier-neutral" yani "taşıyıcı bağımsız" veri merkezi hizmetleri sunmak. Bu tür veri merkezleri, müşterilerine sunduğu birçok avantaj nedeniyle tercih ediliyor.

1989 yılında kurulan Telehouse, 10 ülkede 40'tan fazla veri merkezi işletiyor. Telehouse'un New York, Londra, Paris, Şangay, Pekin, Cape Town gibi belli başlı şehirlerde veri merkezleri bulunuyor. Dört kıtada kendi veri merkezlerini işleten Telehouse, bini aşkın müşteriye hizmet sunuyor.

Teknotel Telekomünikasyon, 1984 yılında telekomünikasyon sektöründe anahtar teslimi projeler hayata geçirmek üzere kuruldu. Teknotel Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Teknotel Telekomünikasyon, internet, VPN/WAN, uydu, ses, altyapı konularında faaliyet gösteriyor. Şirket, farklı ölçeklerde kurumsal erişim ihtiyaçlarına cevap veriyor. Çözümcü yaklaşımı, uzman kadrosu, 7/24 teknik desteği ve müşteri memnuniyeti ilkeleri ile kurumların uzun vadeli çözüm ortağı olarak konumlanan Teknotel Telekomünikasyon, bilgi güvenliği sistemi ile operasyonel standartlarını üst düzeyde tutuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

"Türk bilişim sektörüne yönelik yabancı ilgisi artarak sürüyor." Ne kadar güzel bir cümle bir zamanlar rüyasını görüyorduk artık Made in Turkey menşeli pc ler üretiliyor bilişim sektöründe Türkiye oldukça cazip konuma geldi.

İnşallah böyle devam eder kim isterki türkiyenin ilerlememesini.

Yabancı sermayenin yatırımından bize ne. Gelip para kazanacaklar sadece. Belki bir kaç tane Türke de bekçilik, temizlikçilik filan yaptırırlar. Bizim çoktan sunucunun bütün parçalarnı üreten fabrikalarımız olmalıydı. Kendi arabamızı, uçağımızı, helikopterimizi, telefonumuzu, bilgisayara ait bütün parçalarımızı üretmeden ilk 10 ülke içine girme şansımız yok. Bütün bu saydıklarımdan başka ekstra bir iki şey daha yapsak savunma sistemleri, silahlar, roketler, en önemlisi de yazılımlar yapsak 20 yıl içinde ilk beş ülkenin içindeyiz. Tabi yazması kolay, herkesin kendi cebine çalıştığı bir memleket nereye kadar giderse arttık.

Bu adamlar sunucu üretmeyecek sunucu barındıracak. Girdiğiniz websiteleri varya onların tutulduğu sunucuların bulunduğu binalar bunlar. Alt yapıyı bari tt dan almasınlar. zarar ederler... Türkiyede bu iş ciddi şekilde yapılırsa kar ediliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir