Dünya Kupası, TV+ ile Büyük Rağbet Gördü

Televizyon izleme deneyimini değiştiren TV+'ta izleyiciler, Dünya Kupası'nın başlamasıyla 3 kat fazla spor izledi.

Dünya Kupası, TV+ ile büyük rağbet gördü

Hem evden hem de mobil cihazlardan izlenebilen TV+, Dünya Kupası şöleni yaşanıyor. Dünyanın en iyilerinin buluşma noktası olan TV+'ta, Dünya Kupası'nın başlamasıyla izleyiciler 3 kat fazla spor izledi. Rusya'daki organizasyonu evinin konforunda 4K Ultra HD kalitesiyle takip eden TV+'lılar, Dünya Kupası'yla ilgili aradıkları tüm bilgilere de tvplus.com.tr/dünya-kupasi adresinden ulaştılar.

Kupa en çok Kayseri, Ankara ve Antep'e geldi

Dünya Kupası'nı TV+'tan takip edenler arasında ise 3 il öne çıktı. Kayserili, Ankaralı ve Gaziantepli'ler, 4 yılda bir gelen futbol bayramına TV+'tan ortak oldular.

En çok izlenen gol Messi'den

Öte yandan Turkcell'in taraftar uygulaması GollerCepte'de de Dünya Kupası heyecanı yaşandı. Rusya'nın ev sahipliğinde düzenlenen turnuvada grup aşaması noktalanırken, organizasyona dair GollerCepte'nin 'En'leri belli oldu. Dünya Kupası'nda grup aşamasının en popüler golü Arjantin'in yıldızı Lionel Messi'den geldi. Messi'nin Nijerya karşısında attığı gol 48 bin 532 kez takip edildi.

424 bin kişi izledi

GollerCepte uygulaması sayesinde Dünya Kupası maçlarının gollerini ve özetlerini cep telefonlarından izlenebilirken, uygulama üzerinden toplam 424 bin 43 futbol sever Rusya'daki mücadeleleri takip etti. Uygulama üzerinden turnuvanın grup aşamasında en çok izlenen karşılaşma ise A Grubu'ndaki Rusya - Mısır maçı oldu. Ev sahibinin 3-1 kazandığı karşılaşma GollerCepte uygulaması üzerinden 58 bin 50 kişi tarafından izlendi.

Tüm operatörlere açık olan GollerCepte uygulaması üzerinden 21. Dünya Kupası'nın grup aşamasında en çok izlenen takım ise Belçika oldu. G Grubu'nda yer alan Kırmızı Şeytanlar'ın 3 maçını toplam 65 bin 434 futbol sever GollerCepte uygulamasından izledi.

Tüm operatörlere açık

TV+'a özel 1 GB internet paketiyle birlikte izlemek için CANLITV yazıp 2200'a kısa mesaj gönderilebiliyor. Gollerle birlikte Avrupa'dan maç özetleri ve haberlerin de yer aldığı GollerCepte uygulaması ise Apple ve Google uygulama dükkânlarından ya da GOL yazıp 2222'ye kısa mesaj göndererek indirilebiliyor. GollerCepte kullanıcılarına videolar haricinde seçtikleri takımla ilgili birçok bilgi de SMS ile anında ceplerine geliyor. Taraftarlar ayrıca, http://gollercepte.tv adresine de ücretsiz olarak ulaşabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost