Dünya'nın en centilmen iPhone hırsızı!

Çin'de gerçekleşen sıradan bir iPhone hırsızlığı, sonrasında yaşananlarla "yok artık" dedirtti!

Dünya'nın en centilmen iPhone hırsızı!
1.000'den fazla telefon numarasını eli ile yazdı

Cep telefonları ve özellikle akıllı cep telefonları günümüzün vaz geçilmez cihazları olmuş durumdalar. Onları o ya da bu şekilde kaybetmekse, günlük hayatlarımızı derinden etkileyecek sorunlara yol açar. Cihazın kendisini kaybetmek bir yana, içerisindeki GB'larca verinin de ortadan kaybolması ve de özellikle tüm iletişim bilgilerinin bir anda uçup gitmesi, yeri zor doldurulur bir boşluk yaratır.

Çin'de gerçekleşen bir hırsızlık olayındaysa, hırsız telefon sahibine kimsenin aklına gelmeyecek bir "iyilik" yaptı. Independent'dan gelen habere göre, Zou Bin isimli şahısın beraber taksiye bindiği kişi, o farkına varmadan üzerinde bulunan iPhone'nunu çalmış. Yeni bir telefon alan Zou ise hırsızın elinde bulunduğuna emin olduğu eski telefon numarasına ev adresini içeren bir mesaj atarak, hırsızın çaldığı telefonu belirtilen adrese göndermesini rica etmiş. Pek tabii telefon geri gelmemiş ama...

Ama Zou giriştiği işten eli tamamen boş da ayrılmadı. Attığı mesajdan sadece birkaç gün sonra, içerisinde eski SIM kartı ve daha da önemlisi el yazısıyla yazılmış tam 11 sayfa, 1.000'den fazla telefon numarası listesi kendisine yollandı. Hırsızın telefon içerisindeki numaraları tek tek eliyle yazması ve eski sahibine ulaştırması olağan dışı bir durum pek tabi ama telefonun çalınmış olduğu da bir gerçek. Yine de, günümüzde içerisinde birçok veri barındıran SIM kartına geri ulaşmak bile büyük bir lütuf sayılabilir...

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Burada olmayacak işler

Hırsızın iyisi dedikleri bu olsa gerek :D

Direkt SIM kartı gönderseymiş?

@27 Kas 2013 21:44 göndermiş ya

@27 Kas 2013 21:44 o kadar telefon numarası sim karta sığmaz. hemde iphone tel. numaralarını muhakkak telefona aktarmanı istiyor.

@27 Kas 2013 21:44 1000 den fazla numara alan simkart var mı ? + iphoneda simkarta numara kaydedilemiyor

bizim hirsixlar olsa teli alif adamida keser gder

yok artık bir hırsız hiç uğraşır mı be?

adam iyi niyetli ama karnı aç tiplemelerinden olsa gerek

gerçek değildir bence

Pasif bir İphone reklamı daha !

icloud kullansaydı sadece telefonun gittiğine üzülürdü. Verilerine yeni iphone aldığında apple id sini yazmak kadar uzak olurdu :)

Türkiyede olsa bide adresi vermiş gelir evdeki diğer eşyalarıda götürürler :)

OMG diyorum.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir