Dünya'nın en ucuz cebi CHIP Online testinde

Sizce 35 TL'ye cep telefonu olur mu? Olmaz diyorsanız sizi içeriye davet ediyoruz.

Olmaz demeyin, bu telefon sadece 35 TL...
Pico sadece bir kredi kartı boyutlarında...

Simvalley Mobile RX-80 Pico - Bu cep telefonu ile telefon etmek ve mesaj çekmek dışında başka bir şey yapamıyorsunuz. Ama 35 TL karşılığındaki fiyatı ve kredi kartı kadar küçük boyutları ile birçok kullanıcının ilgisini çekiyor.

Özellikle teknolojik mobil cihaz sektörünün çok hareketli olduğu bir çağdayız. Her gün yeni bir cep telefonu piyasaya çıkıyor. Hem de yepyeni bir yığın özellikle... Ama çoğu kullanıcı bu özelliklerin yarısından çoğunu kullanmıyor, hatta kullanamıyor bile. Buna rağmen üreticiler ufacık cihazlarına hep daha fazlasını tıkıştırmaya çalışıyorlar. Trend böyle olunca da daha azını isteyenler bile mecburen çok işlevli telefonlar kullanmak zorunda kalıyor.

Simvalley'in Mobile RX-80 Pico'su (Hyundai Mobile MB-105 Chico) ise bu eğilimin tersine giden nadir telefonlardan. Avrupa'da yaklaşık 35 TL'ye satılan kredi kartı boyutlarındaki bu minicik telefon ile sadece telefon görüştürmeleri yapabiliyor ve SMS atabiliyorsunuz. Özellikle sadelikten yana olan kullanıcıların ilgisini çeken RX-80 bizim de dikkatimizden kaçmadı ve daha Türkiye'de olmasa da bu "sade" telefonu için ele geçirip inceledik. Bakalım 25 TL değerindeki bir cep, binlerce liralık ağabeylerine ne kadar kafa tutabilecek?

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

harika bir endamı var telefonunun
türkiyeye ne zaman gelir ?

Bu telefon aslında tam telefon. Telefonun ana özelliklerini taşıyor.

Bizim burda 10 TL ye telefon satılıyo, ama takoz gibi kocaman :D

tuşlar daha büyük olsaymış yaşlılar için iyi olurmuş

40 liraya motorola nın bir modelini almıştım 12 taksitle. Bundan çok çok daha iyi bir telefon olduğu kesin :D

cep telefonu zaten budur alo diyecek mesajlaşacak bitti :)

Telefonu ilk anda almayı düşündüm ama 77 dk konuşma süresi fikrimi değiştirdi

tam işte aradaığım telefon diyordum sırf küçük ince hafif olduğu için.... ama 77dk. şarz ne demek ya? "yanınızda yedek batarya taşıyın..." yoooğ yaaa!!!! tireşim de yok?

çok heyecanla okudum yazıyı ama kusura bakmayın 5 para etmez...

Kim kullanıyor eller serbesti:)

Hem renksiz hem de minik bi ekrana sahip olmasına rağmen sırf ucuz olsun diye pil gücünden çalınarak telefon daha ilk baştan antipati uyandırıyor!
Hesap makinesinin olmaması durumu chip in gözünden kaçmış olmalı.
Bu cep buraya gelse bile bu kadar ucuz olmaz zira burası Türkiye olup ne cins ve fiyattan olursa olsun her sıfır cepten 40 tl. ÖTV adı altında devlet her cep başına haraç kesiyor!
Dolayısıyla bu cep anca 75-85 tl. eder burda...

bu kadarda olmaz arkadaş ne tür telefon yapacaklarını şaşırdılar telefondan beklenti bu kadar az olmaz insan cep telefonundan titreşiminden vazgeçermi vs...

Böyle basit şeyler yazmayın kardeşim. Okuma özürlümüsünüz. Adam anlatmış işte Kredi Kartı büyüklüğünde mesaj da çekiyor. Beğenmiyorsan daha iyisini yap mesela!
Şaka ama ciddi...

Bluetooth MP3 player olmasada olur, nede olsa, Mp3 player gibi multi media cihazlarıda çok yaygınlaştı. Bunu alacak adamın ya cep telefonundan bi beklentisi yoktur, ya da 2. telefon niyetine alıyordur.

Ben 2. telefonumda titreşim, sms, pil ömrü, ufak boyut vs. gibi temel iletişim özellikleri beklerim. Bu telefon arada derede kalıyor fakat geliştirelebilir elbette.

77 dakika mı nasıl yani 77 dakika sonra pil bitecekmi eger biterse bu telefonu bedevaya dagıtmları gerekecek

2. el bi 3310 al 5-10 a ne gerek var meymelet yok bunun tipinde

33 tl lik telefon ne gibi özellik isteniyor ki oka köfte oka ekmek misali. çok fazla sayıda özellik arıyorsanız pahalı modellere yönelmeniz gerekli olacaktır

biraz daha uzn ve ince olsaydı, görünüşü azcık daha şık olsaydı düşünmeden alırdım, belki yine alırım, telefon konuşmak için kullanan az insanlardanım, zaten 6 ayda bir telefona 800-1000TL dökecek param da yok.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir