Dünya'nın en ucuz cebi CHIP Online testinde

Sizce 35 TL'ye cep telefonu olur mu? Olmaz diyorsanız sizi içeriye davet ediyoruz.

Simvalley Mobile RX-80 Pico - Eksileri

Simvalley Mobile RX-80 Pico - Eksileri
RX-80'in en önemli eksisi düşük pil ömrü.

35 TL'lik bir cep telefonunda eksik olan donanımları saymak pek doğru değil. Bu yüzden biz olabileceğini düşündüğümüz ama RX-80'de olmayan birkaç noktayı sayalım: MP3 çalar, Bluetooth, USB ve daha büyük bir bellek. Ama bu kadar uygun fiyatlı dual bant bir telefonda bunları da görmezden gelebiliriz. RX-80'nin görmezden gelemeyeceğimiz noktalar da var. Bunlardan ilki telefonun pil ömrü. RX-80'in 330 mA/saatlik lityum iyon pili testlerimizde sadece 77 dakika dayanabildi. Bu yüzden mutlaka bir yedek pil alıp yanınızda taşımanızı öneriyoruz.

RX-80'in sınıfta kalan diğer özelliği ise siyah beyaz ekranı. Okumada güçlük yaşamasak da Sony Ericsson ve Nokia'dan renkli ekranların artık çok ucuz telefonlara kadar inebildiğini biliyoruz. Diğer ucuz telefonlarda olup RX-80'de olmayan diğer özellikler ise titreşim ve serbest konuşma işlevleri. Simvalley yakın zamanda yeni bir yazılım sürümü ile telefonlarında kulaklık setlerinin kullanılabileceğini duyursa da bunun serbest konuşmanın yerini tutabileceğini düşünmüyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

harika bir endamı var telefonunun
türkiyeye ne zaman gelir ?

Bu telefon aslında tam telefon. Telefonun ana özelliklerini taşıyor.

Bizim burda 10 TL ye telefon satılıyo, ama takoz gibi kocaman :D

tuşlar daha büyük olsaymış yaşlılar için iyi olurmuş

40 liraya motorola nın bir modelini almıştım 12 taksitle. Bundan çok çok daha iyi bir telefon olduğu kesin :D

cep telefonu zaten budur alo diyecek mesajlaşacak bitti :)

Telefonu ilk anda almayı düşündüm ama 77 dk konuşma süresi fikrimi değiştirdi

tam işte aradaığım telefon diyordum sırf küçük ince hafif olduğu için.... ama 77dk. şarz ne demek ya? "yanınızda yedek batarya taşıyın..." yoooğ yaaa!!!! tireşim de yok?

çok heyecanla okudum yazıyı ama kusura bakmayın 5 para etmez...

Kim kullanıyor eller serbesti:)

Hem renksiz hem de minik bi ekrana sahip olmasına rağmen sırf ucuz olsun diye pil gücünden çalınarak telefon daha ilk baştan antipati uyandırıyor!
Hesap makinesinin olmaması durumu chip in gözünden kaçmış olmalı.
Bu cep buraya gelse bile bu kadar ucuz olmaz zira burası Türkiye olup ne cins ve fiyattan olursa olsun her sıfır cepten 40 tl. ÖTV adı altında devlet her cep başına haraç kesiyor!
Dolayısıyla bu cep anca 75-85 tl. eder burda...

bu kadarda olmaz arkadaş ne tür telefon yapacaklarını şaşırdılar telefondan beklenti bu kadar az olmaz insan cep telefonundan titreşiminden vazgeçermi vs...

Böyle basit şeyler yazmayın kardeşim. Okuma özürlümüsünüz. Adam anlatmış işte Kredi Kartı büyüklüğünde mesaj da çekiyor. Beğenmiyorsan daha iyisini yap mesela!
Şaka ama ciddi...

Bluetooth MP3 player olmasada olur, nede olsa, Mp3 player gibi multi media cihazlarıda çok yaygınlaştı. Bunu alacak adamın ya cep telefonundan bi beklentisi yoktur, ya da 2. telefon niyetine alıyordur.

Ben 2. telefonumda titreşim, sms, pil ömrü, ufak boyut vs. gibi temel iletişim özellikleri beklerim. Bu telefon arada derede kalıyor fakat geliştirelebilir elbette.

77 dakika mı nasıl yani 77 dakika sonra pil bitecekmi eger biterse bu telefonu bedevaya dagıtmları gerekecek

2. el bi 3310 al 5-10 a ne gerek var meymelet yok bunun tipinde

33 tl lik telefon ne gibi özellik isteniyor ki oka köfte oka ekmek misali. çok fazla sayıda özellik arıyorsanız pahalı modellere yönelmeniz gerekli olacaktır

biraz daha uzn ve ince olsaydı, görünüşü azcık daha şık olsaydı düşünmeden alırdım, belki yine alırım, telefon konuşmak için kullanan az insanlardanım, zaten 6 ayda bir telefona 800-1000TL dökecek param da yok.

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir