Samsung ve LG'nin "kavisli TV" savaşı!

LG'nin dünyada bir ilk olacağını duyurduğu bu kavisli 4K TV'sine ilk darbe, Samsung'dan geldi!

Ve LG'nin 105 inç Ultra HD televizyonu...

Ve LG'nin 105 inç Ultra HD televizyonu...

LG'nin "dünyada bir ilk" olduğunu vurgulayarak CES 2014'te tanıtacağını duyurduğu televizyonu da, Samsung'un televizyonu ile benzer özelliklere sahip.

Kavisli ekranlı dev LG televizyonunun boyutları ve çözünürlüğü Samsung'un televizyonu ile aynı. LED LCD 105 ekranlı televizyonun çözünürlüğü 5.120 x 2.160 piksel. Film severler, televizyonda 21:9 oranında görüntü alabilecek. LG bu film seyretme deneyimine CinemaScope ismini veriyor. 

LG 105UB9 model numaralı bu dev televizyonun fiyatı ise şimdilik belli değil ama bir karşılaştırma yapmak gerekirse, LG'nin 55 ekran boyutundaki kavisli ekranlı OLED UHD televizyonunun fiyatı 8.000 Pound. 105 ekranın ne kadar olabileceğini gelin siz düşünün. Fiyatın 50 bin Pound'a kadar çıkabileceği düşünülüyor. Yani bir ev fiyatı!

Bakalım, Ocak ayındaki CES 2014'te, Samsung'un televizyonu mu yoksa LG'nin televizyonu mu daha büyük sükse yapacak?

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Samsung bu konuda çok başarılı. Bilgisayarda tam ekranda pikselleri gorunen filmi f6470 smart tv'de hd kalitedeymiş gibi izleyebiliyorum. Insan gerçekten hayret ediyor :))

kavisli ekrana en uygunu; projeksiyon cihazında olur. tabiki perdesi sayesinde.

kötünün iyisi olarak LG derim ve giderim....

Yalnız resmen LG'ye acıdım, hevesleri kursaklarında kalmış :(

Yuh arkadas ne bicim para o!!!

Full HD TV almak en mantıklı olanı. Para harcayacak yer arıyorsanız o başka.. Ülkemde Full HD yayın yapan kanal sayısı belli. Full HD içerik yeni yeni yaygınlaşıyor.

@22 Ara 2013 18:32 Dediğiniz gibi gereksiz olsa da sıkıştırmadan dolayı 1080p nin kalitesini ppek alamıyoruz bu yüzden 4 k sıkıştırılsa da umarım gözlerimiz bunu seçez ve gerçek film keyifini alabiliriz. Herkes 1080p TV ye sahip olsa bile Blu-Ray kullanamıyor.

"Dolayısıyla, bu pahalı televizyonları alanların, birkaç yıl boyunca Ultra HD içeriklerin üretilmesini beklemesi gerekmeyecek ve normal yayınları da Ultra HD'ye simüle edilmiş şekilde seyredebilecekler." şu anki sd yayınlarıda markaların dediğine göre full hd ye simüle edilmiş olarak seyrediyoruz. Ben bunu bir avantaj olarak görmüyorum :p

cevahirde lg nin oled tv si vardı ve görüntü olarak çok güzeldi de 25 bin tl çok be.

görüntü kalitesinde samsung LG nin eline su dökemez kardeşim siz ney savaşından bahsediyorsunuz. LG ekran çözünürlüğünde on numara bir marka.

karşılaştırmaya bile gerek yok çakma samsung LG kalitesi her zaman alt eder görüntü kalitesini LG den daha kaliteli sağlayabilen yoktur. LG kalitesine güvenin bence

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Ve LG'nin 105 inç Ultra HD televizyonu...
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir