Dünyanın "en akılsız" cebi!

Sizce skıllı cep telefonlarının dünyasında böylesine "garip" bir telefonın şansı olabilir mi?

Dünyanın "en akılsız" cebi!

Akıllı telefonların günümüzde geldikleri nokta, gerçekten inanılır gibi değil. Neredeyse her gün yeni ve farklı bir akıllı telefon ile karşılaşıyoruz.

Tüm bu gelişmelerin içerisindeyse çok farlı bir telefon dünyaya merhaba dedi: The OwnFone. Kendisi diğer telefonlar kadar akıllı değil ama onu özel yapan birçok farklı nokta var. Sadece Birleşik Krallıkta kullanılmak üzere tasarlanmış olan cihaz, bilindik telefonlar gibi üzerine istediğimiz zaman numara yazabildiğimiz bir model değil. Bunun yerine cihazı sipariş ederken, iki, dört, sekiz veya daha fazla numarayı seçiyoruz. İçerisinde acil numaraların da yazılmasının önemli olduğunu belirten üretici firma tarafından, kullanımımıza belirttiğimiz numaralara sahip OwnFone'umuz gönderiliyor.

Telefon içerisinde bulunan numaralar şimdilik sadece kayıtlı oldukları isimle gösteriliyorlar ama yakın zamanda fotoğraf özelliği de cihaza eklenecek. Hali hazırda kayıtlı bulunan telefon numaralarını değiştirmek isteyenlerse, üretici firmanın teknik destek hattını arayarak bu işlemi kolayca gerçekleştirebiliyorlar.

Üzerinde belki çok az özellik barındırıyor ama ikinci bir telefon ya da yedek telefon kullananlar için harika bir seçim olabilir OwnFone. Satış fiyatıysa şimdilik 55 Sterlin olarak belirlenmiş durumda.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

bizim köydeki kocamanlar için çok yaratlı bir icat.. dünyada milyonlarca yaşlı var ve hiçbir ekranı okuyamıyor.. neden böyle basit,yaşlı telefonu yapmazlar anlamıyorum.. hafızaya alması basit, mesaj yollamasa da olur.. numaralar büyük.. tuşları büyük vs..

Turkiye de 200 Lira nin altinda satilmaz o fiyat ile. 200 TL ye 2. el "en akillisindan" yedek telefon alinir yahu.

Çoğu çocuğun ilk telefonu olacak herhalde. - Ya baba ben bunu istemiyorum. - Kimi arayacaksın ki? Beni, anneni, anneannei, akrabaları. - Ya ama... - İyi o zaman hiç almayayım. - Öf, tamam.

tipik bir samsung ürününe benziyor. şaşırtıcı gerçekten....

aklıma ilk dedem geldi şimdi bebeler bile akıllı tel. kullanıyor bu tam ihtiyar işi, güzel olmuş

Sizce skıllı cep telefonlarının dünyasında böylesine "garip" bir telefonın şansı olabilir mi? bunu düzeltirseniz iyi olur koca chip dergisisiniz yani küçük bir yazım hatasıyla rezil olmayın :)

türkiyede dışarıya oranla herşey belki iki kat belkide dafa fazla fiyatla satılıyor yurtdışında 55 $ bile olsa türkiyeye gelince 2 veya 4 katına çıkar o fiyat ...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir