Dünyanın en hızlı CF kartı kime ait?

CF bellek kartlarında yepyeni bir hız rekoru daha geldi: Peki bu rekora imza atan şirket hangisi?

Dünyanın en hızlı CF kartı kime ait?
SanDisk Extreme Pro: Hızlı CompactFlash bellek kartları 64 GB'a kadar kapasite sunuyor.

Bellek kartı uzmanı SanDisk, CompactFlash (CF) kartlarının hızını iki katına çıkarıyor. Yeni Extreme-Pro ürün serisi saniyede 90 MB'a kadar transfer oranına ulaşabiliyor.

Bu hız artışının temelinde SanDisk'in "Power Core Controller" ismindeki yeni bellek denetleyicisi yatıyor. Denetleyici birbirine paralel iki veri yolu ve akıllı bir yazılım algoritmasıyla çalışıyor. Yüksek aktarım oranlarından özellikle profesyonel fotoğrafçılar faydalanıyor: Düşük gecikme süreleri sayesinde seri çekimler daha hızlı kaydediliyor ve bilgisayara kopyalama çok daha hızlı gerçekleşiyor.

Extreme-Pro kartlar yüksek hızlarının yanında dışarıdan gelecek etkilere de dayanıklı: CF kartlar üç metreye kadar düşüşlerden etkilenmiyor ve -25 ila 85 derece arası sıcaklıklarda çalışabiliyor. Kartın üzerindeki RTV silikondan yapılmış kaplama nem ve ıslaklığa karşı koruyor.

ExtremePro kartlar şu andan itibaren 16, 32, 64 GB depolama seçenekleriyle sunuluyor. Fiyatları ise sırasıyla 260, 460 ve 860 Euro (yurtdışı fiyatları). ExtremePro kartlar mevcut Extreme-IV serisinin yerine geçecek. SanDisk ek olarak saniyede 90 MB veri aktarımını mümkün kılan, yeni kartlar için optimize edilmiş ExpressCard adaptörü de sunacak.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

maşallah diyelimde devamı gelsin nazar değmesin:))

öylemiymiş 860 euro ? bak sen :D

öyleymiş valla.Tam 860 euro.
Olsada baksak,ama yok.
olsa bile vermem o parayı şu plastik parçasına.
;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir