Dünyanın "en ince" laptop'u

HP'nin Envy 133 isimli laptop'u, ince kasasıyla dikkat çeken MacBook AIR'den bile daha ince.

Dünyanın "en ince" laptop'u
Envy 133, incelik konusunda MacBook AIR'i bile geride bırakıyor.

HP'ye ait markalardan Voodoo, yeni duyurusunu yaptığı Envy 133 isimli dizüstüyle dünyanın en ince taşınabilir bilgisayarını ürettiği iddiasında.

Yüksek taşınabilirliğe ihtiyaç duyan kullanıcıların dizüstülerde ilk baktıkları özellikler olan ebatlar ve ağırlık Voodoo'nun duyurusunu yaptığı Envy 133 ile yeni bir anlam kazanıyor. HP'ye ait olan Voodoo'nun geliştirdiği bilgisayar, "jilet inceliğinde" tabir edilen dizüstülere eklenen son model.

Sadece 1,79 cm kalınlığında olan Voodoo Envy 133, rakipleri MacBook Air ve Lenovo ThinkPad X300'ü incelikte geride bırakıyor. 1,53 kg ağırlığındaki sistem 13,3 inç ekrana sahip.

Optik sürücüsü bulunmayan Envy 133 Haziran ayı sonlarında ABD'de, 2.099 Dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Optik sürücüsünün olmaması büyük bir dezavantaj. Belki bu incelikte bir sistemi tıpkı Playstation 3'deki gibi bir optik sürücü (direk disket gibi sokma) eklenseydi, mükemmel olurdu.

parası olana hayırlı olsun

macbook airin en ince yerinin '0,4cm' en kalin yerinin 1.94cm oldugunu unutmamak gerekir ki bu iki uzunluk arasinda duz bir hat var yani orta kismi yaklasik olarak 1,2cm. Resimden goruldugu uzere bu makinanin her yeri 1.7 cm. Ayrica airin agirligi da 1.36kg
Ozellikleri airla nerdeyse birebir ayni, birkac ek baglanti secenegi sunuyor (E-Sata 1 ek usb) ancak yukarda saydigim ozellikler airi tasinabilir laptoplar arasinda 1799 dolarlik fiyatiyla bence cok daha cazip kiliyor. Mac OS X de diger buyuk bir artisi olarak sayilabilir.

optik okuyucunun modası geçti zaten herşeyi flashdisk ile kurmak mümkün.para varsa güzeldir.

ince diye noluyor bi anlasam başım göğe erecek napacan yani kapının altındanmı atacan.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir