Dünyanın en keskin faresi: Scope Node

Scope Node: Dünya'nın en keskin faresi ile PC'nizi kalem kullanır gibi kontrol edebileceksiniz...

  • Selim Öztürk

Hiç şüphesiz fareler, bilgisayar teknolojisinin gelmiş geçmiş en büyük buluşlarından biridir. Farelerin geliştirilmesiyle birlikte bilgisayarların kontrolü daha da kolaylaşmış, kullanıcılar bilgisayarlarını en ince ayrıntısına kadar kontrol edebilme olanağına kavuşmuşlardır.

Ancak bir Japon şirketi olan Elecom, farelerin geldiği son noktayı biraz daha ileri götürmek adına bugünlerde yeni faresiyle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Elecom'a göre dünyanın en keskin faresi olan Elecom Scope Node, fare kullanımını kalem kullanımına yakın bir boyuta getiriyor.

Diğer sensörlerden herhangi bir farkı olmayan, yani standart bir sensörle kontrolü sağlayan Elecom Scope Node, lazer teknolojisini kullanıyor ve 1.600 dpi çözünürlüğünde çalışıyor. Scope Node'un diğer farelere göre en büyük farkı sensörünün bulunduğu yerde gizli aslında. Sensörün bulunduğu konuma bağlı olarak kullanıcıların adeta kalem kullanır gibi hakim olabildikleri Scope Node, 75x110x38mm ebatlarında ve sadece 123gr ağırlığında.

USB 2.0 arabirimiyle bilgisayarlara bağlanabilen ve Windows Vista başta olmak üzere birçok platform altında çalışabilen Scope Node'un açıklanan resmi fiyatı ise 64 Dolar civarında.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Türkiye fiyatı bu olursa birkaç markaya göre fiyatı uygun sayılır.

kalemle ne alaka anlamadım

1.600 dpi şok düşük fiyatına göre

nasil bi kalemse...

Mütiş bir mouse olmuş bence Japonlar çalişiyor bizim sadece gıpta edip bakmamiz değil bunun üstüne bişiyde biz yaparsak ne güzel olurdu..

Fiyat konusunda ise gerçekten çok iyi bi fiyat bi tane alsam mi dedirtiyor ...

çalışma prensibi basit bence; ama iyi düşünmüşler.. yani şu ki; dikkat ederseniz hareket sensörünün yanından başparmağınızla kontrol edebiliyorsunuz bu fareyi ve bu da çok keskin ve kontrollü hareketler yapmanızı sağlıyor.. tıpkı kalem kullanırken başparmağımızın yardımıyla el yazımızı ve çizim kabilliyetimizi en son seviyede kullandığımız gibi... isterseniz deneyin,yazınız ne kadar güzel olursa olsun başparmağı kullanmadan ne kadar uğraşsanız da diğer parmaklarınızın arasına aldığınız kalem -siz üzerinde çalışıp da kendinizi uzman düzeyine çıkarmadıkça- istediğiniz kusursuz çizgileri çizmenize izin vermez... denemesi bedava.. bu ürünün de alıştığımız farelerden farkı bu işte, diğer fareleri kullanırken başparmağımızın yönlendirme kabiliyetini kullanmadığımız için istediğimiz özgür çizgileri çizemeyiz.. aferin şu japonlara ki bu tür farkları farkede ede dünyaya teknoloji dersi veriyorlar :) ne dersiniz chip editörleri, haklı mıyım?

Sen de yorum yaz