Dünyanın en kötü güvenlik sistemi!

İşte karşınızda gelmiş geçmiş en kötü güvenlik sistemi fikri... Videoyu izleyin, kararı siz verin.

Kanada'lı güvenlik şirketi Lamperd Less Lethal, EMD Güvenlik Bileziği isimli bir ürün geliştirdi. Bilezik merkezi sinir sistemini etkisiz hale getiren bir teknoloji kullanıyor. Bu şoka maruz kalan kişi birkaç dakikalığına hareketsiz kalıyor.

Kullanılan teknoloji yeni değil; polisler ve güvenlik görevlileri elektro şok cihazlarını uzun yıllardır kullanıyor. Kanadalı şirketin ilginç tarafı, bu ürünü uçaklarda terörist saldırılarına karşı kullanılacak bir ürün olarak lanse etmeleri.

Her şeyden önce beş dakikalık reklam videosunu izlemenizi öneriyoruz. Eğer videonun verdiği mesajı tam olarak çözemediyseniz işte size kısa bir özet.

- Video, 9/11 görüntüleri, teröristlerin fotoğrafları ve üzgün sesli bir anlatıcının günümüz havaalanı güvenlik sistemlerinin nasıl işe yaramadığını anlatmasıyla başlıyor.

- Havaalanlarında görev yapan profesyonel görevlilerin terörist saldırıları durdurmaktan ne kadar aciz olduğunu açıklamaya devam eden anlatıcı, Federal hava memurlarının da doğru dürüst nişan alamadıklarını iddia ediyor.

- Bu yüzden tek çözüm, pilot, hostes ve yolculara EMD güvenlik bilezikleri takmak. Böylece uçağı kaçırmayı planlayan biriyle karşılaşan uçuş görevlisi, bilezik takan teröriste elektro şok göndererek onu etkisiz hale getirmeyi başaracak.

Korkuyu kullananlar!

Lamperd insanların korkularıyla beslenirken, bir yandan da onları aptal yerine koyuyor. Hiçbir yolcu böyle bir bilezik takmak istemez. Ayrıca eğer terörist elektro şok yayıcı cihazı ele geçirirse, istediği herkesi etkisiz hale getirebilir. Uçuş görevlilerinin de bir tehlikeyi mantıklı bir şekilde analiz edip bu sistemi kullanması kulağa pek mantıklı gelmiyor. Sonuç olarak bu planın ters gitmesi ihtimali, bir terörist saldırısıyla karşı karşıya kalma ihtimalinden çok daha yüksek.

Lamperd Less Lethal, "Durumu kontrol altında tutuyoruz" sloganıyla karşımıza çıkıyor. Bizce "İnsanların korkularını sömürüyor ve durumu daha da kötüleştiriyoruz" bu ürün için daha mantıklı bir slogan.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Olan bir sistemi bilezik haline getirmiş ve çok zekice bir iş yaptıklarını düşünüyor olmalılar fakat şunuda düşünmek lazım bunu alan olacaktı onlara ne demeli...

Nazi Airlines sunar...Herkese beleş elektro şok

sanırım herkes kendini çok güvende hisseder!

"İnsanların korkularını sömürüyor ve durumu daha da kötüleştiriyoruz" evet cuk oturmuş :D

Ters teper kesinlikle...Ayrıca onu terörüstler ele geçirirse çok kötü olur...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir