Dünyanın en lüks ve pahalı cep telefonları

Sınırlı sayıda üretilen ve lüks düşkünlerine hitap eden dünyanın en pahalı cep telefonları...

Bu telefonlar dudak uçuklatıyor!

Cep telefonu teknolojisi cep telefonlarının piyasaya ilk çıktığı günden bu yana oldukça fazla yol kat etti. İlk zamanlar cep telefonları basitçe mobil olarak insanlar arasındaki iletişimi sağlarken, günümüzde ise çok farklı amaçlarla cep telefonları satın alınıyor.

Artık cep telefonları salt görüşme yapmak için değil, resim çekmek, video kaydetmek, müzik dinlemek ve bunun gibi daha pek çok farklı aktiviteyi gerçekleştirmek için kullanılıyor.

Cep telefonları, bu gibi farklı özellikleri bünyelerinde barındırmasıyla birçok farklı cep telefonu çeşidine de rastlıyoruz. Mobil iletişim devi Nokia başta olmak üzere Sony Ericsson, LG, Samsung ve Motorola gibi alanında oldukça güçlü olan cep telefonu üreticileri, mümkün olduğu kadar fazla kullanıcıya ulaşabilmek için farklı fiyat seçenekleriyle farklı özellikleri bir araya getiren ürünleri imal ediyor ve pazara sunuyorlar.

Ucuz fiyata bulabileceğiniz cep telefonlarının etiket fiyatları genel olarak 100 ila 300$ arasında değişiyor. Ancak bazı model cep telefonları fiyatlarıyla gerçekten dudak uçurtacak cinsten.

Zaten üretilen bu tür telefonlara sadece 'cep telefonu' demek de gerçekten haksızlık olur, zira bu telefonlar donanımsal özellikleriyle değil, dış görünümleriyle kendilerini pazarlamaya çalışıyorlar.

CHIP Online, bu makalemizde dünya üzerinde bulunan en pahalı cep telefonlarını mercek altına alıyor.

Not: Bu lüks ve el yakan cep telefonlarının resimlerini görmek istiyorsanız galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Goldvish 'Le million' - 1,000,000$

Resimde de görmüş olduğunuz bu cep telefonu, dünyanın bilinen en pahalı cep telefonu olma özelliğini taşıyor. Bunu sadece biz söylemiyoruz; yüksek fiyatıyla diğer tüm cep telefonlarını geride bırakan Goldvish 'Le million', Guiness Rekorlar Kitabı'na da girmeyi başarmış.

Guiness Rekorlar Kitabı'na girmesinin en büyük nedeni ise Goldvish'in fiyatı. Goldvish 'Le million' model cep telefonunun oldukça uçuk sayılabilecek bir fiyatı var: 1,000,000$

Böylesine pahalı olan bu ürünün sadece donanımsal özellikleriyle bu kadar pahalı olabilmesi mümkün mü? Elbette ki değil. Goldvish'in üzeri oldukça değerli taşlarla kaplı. Dünyanın tanınmış ünlü tasarımcılarından Emmanuel Gueit'e göre Goldvish'in üzerinde 120 ayar elmas bulunuyor. Goldvish, bu modelinin yanında üzeri altınla kaplı bir modeli de bulunuyor ve ayrıca Goldvish, 25,600$'dan başlayan sarı, gül kırmızısı veya beyaz renge sahip modelleriyle de yine elit kesime hitap ediyor.

Vertu Signature Cobra - 310,000$

Dünyanın en pahalı cep telefonlarından biri olan Vertu Signature Cobra, ünlü bir Fransız mücevher tasarımcısı olan Frenchman Bouncheron tarafından tasarlandı.

Dünyada sadece 8 tane bulunan Vertu Signature Cobra, iki farklı büyük elmas taşla süslenmiş ve bunun yanında kırmızı renkli 439 adet yakutu de üzerinde bulunduruyor.

Vertu'nun 310,000$ olan Signature Cobra modeli dışında, 115,000$'a bulunabilen ve üzerinde yakut bulunmayan bir modeli de bulunuyor.

Sony Ericsson Black Dimaond - 300,000$

En pahalı cep telefonlarını üreten firmalardan biri de Sony Ericsson. Black Dimaond modeli geçtiğimiz yıl 300,000$'lık bir fiyatla pazara sunuldu.

Wi-Fi teknolojisini taşıyan Sony Ericsson Black Diamond, Windows Mobile 5 işletim sisteminde çalışıyor ve Intel'in 400MHz'lik bir işlemcisine sahip. 2 inç dokunmatik ekrana sahip olan Black Dimaond'ın dahili 128MB hafızası bulunurken, harici olarak da 2GB SD kart kullanılabiliyor.

Jaren Goh tarafından tasarlanan bu lüks telefonun tüm bu özelliklerinin yanında 4 megapiksel kamerası da bulunuyor.

Vertu Diamond - 80,000$

Dünyanın en pahalı cep telefonuna sahip olan Vertu'nun Diamond modeli yine yüksek fiyatıyla dikkat çeken bir ürün.

İsminden de anlaşılacağı gibi üzeri 18 ayar elmasla kaplı olan Vertu Diamond, sadece 200 adet üretildi. Köşeleri elmaslarla kaplı olan Vertu Diamond, sadece sipariş üzerine üretiliyor.

USB desteği bulunan ürünün sarı, mavi, kırmızı, siyah, kahverengi ve bronz renkli modelleri de bulunuyor.

Bu yüksek fiyatına rağmen Vertu Diamond'da GPRS, EDGE, 3G, WLAN, Bluetooth ve kızıl ötesi teknolojileri kullanılamıyor.

Motorola V220 Special Edition - 28,000$

Motorola da lüks ürün rekabetinde geri kalmıyor. Motorola V220 Special Edition, 1200 adet elması üzerinde taşımasının yanında üzeri 18 ayar altınla kaplı bir klavyesi de bulunuyor.

Motorola V220 Special Edition'ı bugüne kadar satın alanların arasında ünlü bir İtalyan futbolcu ile bir Suudi prens bulunuyor.

Ürünün tasarımcısı Peter Aloisson, V220 model Motorola cep telefonunu tasarlarken dünyanın en ünlü futbolculardan David Beckham'a da bu ürünü bir gün satabileceğini hayal etmiş. Böylece Peter, V220'nin çok daha büyük sükse yapacağına inanıyor.

Gold Edition Nokia 8800 - 2700$

Nokia'nın yeni cep telefonlarından biri olan Nokia 8800'ın ayrıca altın kaplamalı bir modeli de bulunuyor.

Ekstra hiçbir donanımsal özelliği içerisinde barındırmayan Gold Edition Nokia 8800'ın normal 8800'dan tek farkı resimden de anlayacağınız üzere ürünün altınla kaplanmış olması.

0,5 megapiksel SVGA kameraya sahip olan Gold Edition Nokia 8800'ın diğer özellikleri ise şöyle:

-64 MB dahili hafıza
-FM Radyo
-MP3 player
-180 dakikaya kadar konuşma süresi
-Video kaydetme

Nokia 8800'ın bu altın sürümü satın alındığında, kullanıcıya bu sürüme özel şık bir kutu da hediye ediliyor.

Mobiado Professional EM - 1900$

Nokia'nın pahalı cep telefonlarından bir diğeri de Mobiado Professional EM. 1900$'lık bir fiyata sahip olan üründe 1.3 megapiksel kamera, müzik oynatıcı, FM radyo, ve Bluetooth özellikleri bulunuyor.

Sınırlı sayıda üretilen Mobiado Professional EM'nin diğer cep telefonlarından farkı dış görünümü. Büyük bir kısmı ahşaptan oluşan Mobiado Professional EM'in 32 MB dahili hafızasının yanında 512 MB harici hafıza da ürüne ilave edilebiliyor.

Özellikleriyle Standard bir telefondan pek de üstün olmayan Mobiado Professional EM, ahşap yapısıyla lüks düşkünü tüketicilerin ilgisini çekmeyi amaçlıyor.

Nokia Lamborghini 8800 Sirocco - Belli değil

Nokia'nın bir diğer özel sürümü de Lamborghini Nokia 8800. 8800 Sirocco'nun standart özelliklerini taşıyan Lamborghini 8800 Sirocco bu modelden farklı olarak Lamborghini logosunu üzerinde taşıyor.

Sınırlı sayıda üretilen ve şu anda dünya üzerinde 500 adet bulunan üründe Lamborghini'ye özel grafikler, duvar kağıtları, ekran koruyucuları, ses tonları ve Lamborghini ile ilgili pek çok kısa video'yu içerisinde barındırıyor.

Ürünün diğer özellikleri ise şöyle: 2 megapiksel kamera, entegre dijital MP3 player, Bluetooth, XHTML desteği, hızlı mesajlaşma, EDGE ve GPRS teknolojileri de üründe yer alıyor.

Bang & Olufsen (Samsung) Serene - 1250$

Lüks modeli bulunan bir diğer ünlü cep telefonu üreticisi de Samsung.

1250$'lık bir fiyata sahip olan Samsung Bang & Olufsen Serene, dışarıdan bakıldığında oldukça farklı bir görünüme sahip. Ürünün en çarpıcı görünümü de klavyesinin dairesel olması.

Bunun yanında SIM kartına veya cep telefonu bataryasına ulaşmak istediğinizde yanınızda bir tornavida bulundurmanız gerekiyor, aksi halde bu yuvalara ulaşamıyorsunuz.

Ürünün diğer özellikleri ise şöyle: 0.3 megapiksel VGA kamera, 2.1 inç ekran, WAP 2.0 tarayıcı, Bluetooth. Ürün ile 3 saat aralıksız konuşma yapılabilirken, 10 güne yakın şarj olmadan da kullanılabiliyor.

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 40 Yorum

çok saçma tuvalete düştüğü zaman hepsi aynı oluyor

bizim ülkemizde bunu kullanıcak adam ilk telefonuna koruma sonrada kendisine koruma tutsun 10-20 ytl için adam öldürülen bi yerde bi milyon dolarlık telefonla dolaşmak güven özveri tecrübe ister :D

de mi ama bi tane de tuvalet-geçirmez telefon yapsınlar. zenginin malı züğürdün çenesini yorarmış. yani onlar normal kullanıclar için değl, bill gates gibileri hediye falan ederken birilerine öyle şeyler için :D

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
çok saçma tuvalete düştüğü zaman hepsi aynı oluyor

Geçen bi forum sitesindede altın kaplama bi PORSHE vardı.
Sadece üzerindeki altının değeri 650 bin dolar civarı imiş.
Artık onu kullanan adam bu telefonuda birlikte kullanır...

hhehhe hahaha hooooo huuuuu bu telefon ancak bu kadar eder :)

guzel paylasim olmus, emegine saglik :)

Eskiden gazetede okumuştum bunu :D

bu kadar para bu telefona verilirmi

altın erkek adamı bozar hahahaha:Pp..valla dünyada bu telefona para vercek birisi varmıdır acaba:D

Bunlara para vermem ama benim dudaklarım haberi okuyunca zaten uçukladı

ya bence dısının altınmıs elmasmıs olması onemsız ozellık konustursalar belkı verılırde hanı neyse :D:

Bizim Türk milleti son model cep telefonu kullanır ama içinde kontör olmaz :)

ikinci eli varmı bu telefonların

ülen başka bi işiniz yokmu sizin... gidin yararlı bişeyler yapın.. rekor peşinden koşmaktan iyidir

elmasdan olsa nolcak bluetotth yok,kızıl ötesi yok GPRS yok WLAN yok elmasları satarım valla da yeni 10 numara cep telefonu alırım elmasına mı kaldım :D

kendisi beş para etmeyipte. lüks , altın, para, lüks araba vb kullanıpta kendisini değerli sanan insanlara göre telefonlar bunlar.
zaten onlar için bluetoth, edge,wifi gibi özelliklere gerek yok

bunu kullanan adam krodur emme parada ondadır:d

saolun ya cok guzel yorumlar yapmıssınız

.........pekmezi fazla bulunca ya başına çalar ya ..... çalarmış bunlarda parayı fazla bulunca aynen böyle yapıyorlar amaç belli KİBİR ve ÖVÜNMEK

asıl ben nokianın lamborghini serili telefonunu türkiyede görmek istyorum

TeleFon cok guzeL fakaT bunu bulamayanlarda var ucuz bir telefonla geçinenlerde var önemli olan konusmak msj yazmak tskler güzel bir telefon

1 milyon dolar ile kaç aç doyurulur,kaç işsize iş bulunur?

beyler N1 telefon şifresini bilen varmı warsa bana msn den yazsın msn nem kalpten_1907li@hotmail.com

bir zaman gelecek orda herşey eşitlecenecek.peki orda bunun hesabını kim verecek?

ben bu üründen kullanıyorum ve aston martin edition da aldım nokianın tüm 88... serisi modellerinin koleksiyonu var bu telefonlar tasarım harikası ve yıllar geçsede modası asla geçmeyecek alan kırodur diyen arkadaşım kıro falan değilim ama senden biraz fazla param oldugu kesin

fiyatı belli değil yazmış ama kendim bizzat amerikadan aldım fiyatı 4.500 dolardır

çok hoş bir görünüşü var fiyatıda baya varmış..

hey yavrum be telefona bak onu alan yaşadı

tfn güzel olabilir ama çok özelikleri yok insanlar ekmek bulamıyorken bilyon dolaları sadece bir telefona vermek mantıklımıdır iyice düşünmek gerekir bence.ama parası olan da alır sırf marka oldugu için alıyorlar gösteriş sadece.

telefon iğrenç hiç 1 güzel özelliği yok bunu alan insanlar zenginliğni ve parasının bolluğunu göstermek için alırlar 1 milyon dolarla kendine 2 adet villa alır evine eşya falan alır çok şey yapılır 1 milyon dolarla ama böyle şeyler için harcanmaz 1 milyon dolar

zühürdün çenesi...

aynısından bende war püf iğrenç

bence çok güzel talefonlar

insanlar lüks eyler alarak değil iyi biri olarak zengin olurlar bu telefonları yapan firimalar özellikle bu yorumu göze alsınlar.bir öğrenci bunları düşünebiliyorsa o firimalar salak olmalıdır öyledeğilmi uşaklarım

konu 2008 de açılmış, bana bedava verseler yine almam çünkü telefonlar eskidi.bunlar şimdi hd video sonra 1ghz hızında işlemci side yoktur kalsın :)

@11 May 2012 13:19 seninde zaten o kadar paran yoktur .aç

3310da bile daha fazla özellik var

Para var huzur var. Bu telefondan aynisi bende var. AMA kibirli biri degilim. Zengin olmak kibirli olmak demek degildir

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir