Dünyanın en zengini yine Bill Gates!

Ve Bill Gates, uzun zamandır yaşanan tartışmaya noktayı koydu; listenin en tepesine yerleşti!

Dünyanın en zengini yine Bill Gates!
Microsoft ile birlikte bir daha büyüdü

Forbes ve Bloomberg, her yıl dünyanın en zengin kişilerini listeliyorlar. Ancak iki dev, uzun süredir kimin en zengin olduğu konusunda bir türlü ortak isimde buluşamıyordu. Aradan bir yıla yakın süre geçmiş olmasına rağmen bir türlü anlaşamayan iki dev firma, sonunda Forbes'in de Microsoft'un kurucu ortaklarından Bill Gates'in dünyanın en zengin adamı olduğunu dile getirmesi ile ortak payda da buluşmayı başardı.

Forbes tarafından yakın zamanda yayınlanan dünyanın en zengin 500 kişisi listesinin başında Bill Gates bulunuyor. Bundan önce Meksika'da bulunan telekomünikasyon devi Telmex ve America Movil'in sahibi olan Carlos Slim, Forbes'in son dört yıldır birincilik tacına sahipti. Yine de geçen yıl içerisinde Microsoft'un attığı emin adımlar, hem bilgisayar ve hem de akıllı telefon pazarındaki büyüme payı, Bill Gates'i ufak bir farkla da olsa 76 milyar dolarlık net hacmi ile birinci sıraya yerleştirmeyi başardı. Bu arada Gates, Forbes'in son 20 yıllık diliminde 15 defa en zengin insan seçilmişti...

Pek tabi bu haber sektörü yakından takip edenler için yeni değil zira Bloomberg Billionaire Index listesi, Mayıs 2013 tarihindeki yayınında Bill Gates'i çoktan en zengin insan sıfatına layık görmüştü ki onlar da Gates'in ufak bir farkla birinci sıraya çıktığını beyan etmişlerdi. Her ne kadar kendisi, Bill and Melinda Gates Foundation ile ilgileniyor olsa da aldığı son karara göre Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella yanında, firmasına teknoloji danışmanlığı yapacak.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

boşsun gates hem de vizyonsuz bomboş bir adamsın....

@05 Mar 2014 02:01 ahaha sen çok dolusun da bu kadar zengin oldun. kodum internet fakiri

02:01 vizyon sahibi adam konustu simdi dagilabiliriz:D

bill gates'e boş diyen adamın kafasında örümcek bile ağ yapmaz

Bill Gates mi vizyonsuz? Adam otuz yıla yakındır bilgisayar ve bilişim dünyasına yön veren isim. Boş ve vizyonsuz adam bunları yapabilir mi? Sevmeyebilirsiniz ama sezarın hakkı da sezara.

bu kafayla windows da kendini bitirecek :) Mac yada Linux kullanıp, arada bir değişiklik olsun diye virtualbox'dan win kurarız ilerde artık :D

02:01 bu yorumunu windowstan yazmiyosan neyim :D

ziyaretçi 02.01 ilber ortaylı herhalde :))

07:10 adam doğru demiş asıl sen kendine bak

sen o adam gıbı olabılırmısın kı o adam wındows u yazmıs be sen de kımsınde ona boyle kelımeler kullana bılıyosun

adam huzurlu

?????? windows candır attıgı adımlar gayet guzel...Teknolojıye yon vermeye devam

tipe bak ya ailenin geek çocuğu :)

tableti icat eden, günümüz akıllı telefonlarının yazılım temellerini atan, milyonlarca bilgisayarın yazılım gücünü tek başına taşıyan bir firmanın sahibine vizyonsuz demek saçma oluyor biraz. yazılımın para kazandıran birşey olmasının bizzat kaynağı microsoftdur. visual basic ve visual studio ile program yazmayı çok daha kolay hale getirdi. böylece programcı sayısı hızla arttı ve yazılım daha ucuz ve hayatımıza daha çok giren bir şey haline geldi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir