Dünyanın ilk 3 Terabyte'lık diski!

Seagate dünyanın ilk 3 Terabyte kapasiteye sahip harici sabit diskini tanıttı! İşte özellikleri!

Seagate dünyanın ilk 3 Terabaytlık (TB) harici masaüstü diskini tanıttı. Anında kullanılabilir 3 TB'lik FreeAgent® GoFlex™ Desk harici disk, dünya çapında patlama gösteren hem evde hem ofiste dijital içerik depolama talebini karşılamaya yardımcı olur. 3 TB'lik kapasite ile insanlar 120 adet HD film, 1,500 adet bilgisayar oyunu, binlerce fotoğraf ya da sayısız dijital şarkı saklayabilirler.

Şirketin kısa süre önce tanıttığı GoFlex ™ sabit diskler ailesinin temel eklerinden biri olan 3 TB'lık GoFlex Desk harici diski, çeşitli performans ve aktarma hızı ihtiyaçlarını karşılamak için inanılmaz kapasiteyi diskin USB 2.0 arabirimini bir USB 3.0 veya FireWire® 800 bağlantısına adapte etme esnekliğiyle birleştiriyor. Tüketiciler Mac NTFS sürücüsü sayesinde Windows® veya Mac OS X bilgisayardan GoFlex Desk harici diski üstünden kolaylıkla içerik oluşturabilir depolayabilir ve içeriğe erişim sağlayabilirler.

İşte özellikleri

Parks Associates'den gelen yeni bir rapor, ortalama bir tüketicinin, büyük bir bölümü video indirmek, Blu-ray diskler ve kayıt özelliği olan DVR'lerin artan kullanımından kaynaklanan dijital medya depolama ihtiyaçlarının 2014 yılı sonuna kadar neredeyse 900 GB'a kadar çıkacağını gösteriyor. GoFlex Desk harici disk sınırsız, yüksek-kapasiteli depolama ve tüm verileri sağlam ve güvende tutmak için yazılım dosya şifreleme ile otomatik, sürekli yedekleme sağlamaktadır. Standart USB 2.0 arabirimi, dosyaların daha kolay kopyalanması ve paylaşılması için dosya transfer performansını artırmak amacıyla diskin uygun bir GoFlex™ masaüstü adaptörü ile birleştirilmesiyle USB 3.0 veya FireWire 800'e çıkartılabilir.

GoFlex Desk harici disk hem Windows işletim sistem hem de Mac® bilgisayarlarla uyumludur. Her bir disk, diskin yeniden biçimlendirmeden hem Windows, hem de Mac OS X Mac bilgisayarlarda dosya depolama ve dosyaya erişmesine olanak tanıyan bir Mac NTFS sürücüsü içermektedir. NTFS sürücüsü bir Mac bilgisayara kurulduğunda, Windows formatında 5 disk üstündeki dosyaları okuma ve yazma olanağı tanır.

Basın bülteninden derlenmiştir

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

8 tb likte var hatta 5.000 tl :D

Seagate ürün kalitesini çok düşürdü iki adet 1,5 TB lık 2 hdd aldım her ikiside 3 defa sevise geri gitti ve yenisi geldi. sonunda para iadesi aldım,
Garanti süresi dolmayan tüm arkadaşlar tıklama sorununuz varsa sevise göndermesini tavsiye ederim. Seagate benim için bitmiştir.

şaşırtıcı degil gayet sıradan

benim bilgisayarın hdd si 80 gb...kaldı ki 3 terabyte harici diskim olacak...nerdeee?kim bilir kaç paradır?

USB 2.0 arabirimli harici disklerin son çırpınışları bunlar... USB 3.0 yaygınlaşmaya başlayınca 1 GB USB 2.0 harici diskleri 100 TL'ye alın-alın diye yalvaracaklar...

Süpermiş gerçekten! Ben şahsen 3TB'ı dolduramam :)

siz eminmisiniz 3 Terabayt hardisk olduğuna?

sakın 2 tane 1.5 Terabaytlık raid yapılmış hardisk olmasın? nasıl olsa harici disk

Mantık hatası var bu haberde. "Sabit harici" disk nedir? Disk ya haricidir ya sabittir, ikisi bir arada olmaz. Go Flex ailesinin ilk 3tb'lık diski olduğu doğru ancak EED ailesinde 3TB diskler zaten vardı, hatta bende bu diske sahibim. 3TB büyük bir rakam değil, zira ülkemizde WD'nin Sharaspace ailesinde 8TB'lık diskler satılıyor (ve aynı 3,5''lik) ama kim onlara 4milyar para verir ayrı konu. Haber "dünyanın" yerine "goflexin" diye değiştirilse doğru olacak.Sorunuza gelince.. Şuan 1, 1.5 ve 3tb external'lerin hepsi 3,5'' boyutunda olduğundan taşınabilirlik özellikleri oldukça az. 1 TB'lik disklerin 2,5''likleride var ancak fiyatları çok yüksek. 1 tane 3TB almak bence daha mantıklı, zaten bozulma ihtimalleri oldukça az olan diskler. Kaç kere elimden düşürdüm, üzerine çay-nescafe döktüm birşey olmadı.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play