Durmayan GIF'leri durduran Google eklentisi!

Chrome'un, internette bazen sinir bozacak hale gelebilen GIF'lere çok özel bir çözümü var!

Durmayan GIF'leri durduran Google eklentisi!

Yıllardır popülerliğini koruyan GIF animasyonları, web'in en eğlenceli öğelerinden. Ancak durmaksızın başa saran ve tekrarlayan animasyonlar, okurken dikkatinizi dağıtabiliyor.

Google'ın yeni yayınladığı bir Chrome eklentisi ise animasyonları tamamen engellemenize veya onları yalnızca bir kez oynatmanıza olanak tanıyor, böylece sorunu kökten çözmüş oluyorsunuz. Kurulumu çok basit olan Animation Policy eklentisini yüklediğinizde, araç çubuğunuza yeni bir düğme ekleniyor. Bundan sonra yapmanız gereken, düğmeye tıklayıp, şu üç seçenekten birini seçmek: Animasyonları tamamen kapatmak, bir kez oynattıktan sonra durdurmak veya sürekli animasyona izin vermek.

GIF'lerle çok zaman geçiriyorsanız, yeni eklenti işinize yarayabilir. Animasyonları yalnızca bir kez oynatmak yerine, seçimin bize bırakılması daha hoş olabilirdi, ancak yine de şikayetçi değiliz.

Chrome Web Store bağlantısı: Animation Policy

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Nette rahatsız edici böyle şeyler mi vardı :) ) ) ) adblocka devam... :)))))))

@17 Mayıs 2015 13:18 Adblock ile gif animasyonları engelleyemezsin reklam değilseler eğer. Senin yeni trendten haberin filan yok heralde?

@18 Mayıs 2015 09:20 Şahsen bende yukarıdaki arkadaşın söylediği Ad Blaock eklentisinin bayağı bir dataylanmış sürümü ve 2 tane daha reklam ve flash engelleyici var.İstersem ditedeki resimlerin hiç birini görmemek için resimleri de kapatabiliyorum. Mozilla sağolsun :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost