Durup dururken yanan iPhone!

Telefonunuz, cebinizde durup dururken yansa ne yapardınız? İşte yanan son telefon ve yaşananlar!

  • Ertuğrul Süngü
Durup dururken yanan iPhone!
Şimdilik sorunu şarj ünitesinde gibi duruyor

Genelde teknolojinin sürekli ilerlediğinden ve bizlere ne gibi katkıları olduğundan konuşuruz. Nitekim son yıllarda giderek hızlanan teknolojik yükseliş, beraberinde birçok tehlikeyi de getiriyor. Bizler için bu tehlikeler genelde görünmez gibi dursalar da bu haberdekine benzer birçok sorunla yüzleşmemiz an meselesi olabilir...

Amerika'nın Maine eyaletinde bulunan Kennebunks orta okulu öğrencilerinden birisi olan ufak kız, sabah 07:40 sularında okuldaki bilgisayarının başına geçti. Bir anda arka cebinden bir ses geldiğini duyan kız, anında kendisini yere atıp yuvarlanmaya başladı ve bir yandan da pantolonunu çıkarmaya çalıştı. Pantolonun arka kısmının alev aldığını gören öğretmen ve sınıf öğrencileri, çıkan alevi söndürmek için etraftan buldukları battaniyelerle kıza yardımcı olmaya çalıştılar. Seacoast Online'nın raporuna göreyse, mağdur durumda olan küçük kız, olayı başlatanın cebindeki iPhone olduğunu iddia etti.

Okul müdürü Jeff Rodman'sa, "Şahit olduğumuz olay, insanların normalde olmasına imkan verecekleri bir durum değildi. Daha önce böyle bir şey görmemiştim." şeklinde açıklama yaptı. Ufak kızsa en yakındaki hastaneye gönderildi. Burada vücudundaki yanıklar tedavi edilerek evine yolladı. Okulun bulunduğu bölgeye bakan yerel acil servisin başında bulunan Andrew Palmeri, telefon pilinin kısa devre yapması yüzünden böyle bir yangın çıktığını dile getirdi. Telefonu kızın cebinde kırılmış olduğunu da vurgulayan doktorun açıklamaları, birçok noktayı gözler önüne serse de yerel itfaiye servisi halen araştırmalarını sürdürüyor.

Apple tarafındansa konu hakkında henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Yine de unutmamak lazım ki akıllı telefonlar düşündüğümüzden çok daha hızlı şekilde alev alabiliyorlar...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

normal böyle şeyler sonuçta bir iPhone Samsunglar plastik diye laf edilir cam iphone yanıp plastik samsung yanmıyorsa oturup bi düşünmek lazım

Bendede iphone 5 var cebimde durup dururken ısınıyor böyle haberler okudukça korkuyor insan ister istemez.

@03 Şub 2014 21:47 sorunu siri açıksa kapatarak engelleyebilirsiniz. bu işlem aynı zamanda pil ömrünüzü de etkileyecektir

Küçük çocuğun cebinde iPhone bin ne işi var. O yaşta ki çocuğun bilinçli telefon kullanamayacak meziyette olduğu belli. Kabahati telefonsa aramamak gerek.

o yaşta çocuğa iphone verilirmi ayrıca bu yanma olayı bana çok saçma geliyo 2004 yılından beri elektrik bölümü okuyorum böyle bişey hiç görmedim :)

bu Nahlet Iphone mobiltelefon ilk olarak değil'ki,,,fakat bir kaç'defa böyle patlamiş infilak edip ve yanmiştir. HTC one-van münit,,,sony experia ve samsung varken.?

Iphone değil ki bu plastik bişey ayrıca ekranı orantısız

"Telefonu kızın cebinde kırılmış olduğunu da vurgulayan doktorun açıklamaları..." yoruma gerek yok sanırım

@04 Şub 2014 00:32 Olayın anlatımına göre pilin patlaması ile kırıldığını düşünüyorum.

Lithium-ION pillerin kafasi bozuldugunda yapar boyle hitnelik.

Yine unutmamak lazim ki bugün Apple CEO'su Fatih Projesi için Abdullah Gül'le buluşacaklardı. Halen olumsuz haberleri yorumluyorsunuz! Nasil köşe yazarlarsiniz ha!

Vay bee küçük çocuktan iphone var bir hala 3310larla idare ediyoruz..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost