Düşük fiyatlı ATI kartların resimleri

Geçen günlerde haberini yaptığımız düşük ve orta seviye ATI kartlarının resimleri nete sızdı...

  • Halil Mollaoğlu

Geçen günlerden AMD'nin önünüzdeki sene yeni ekran kartları çıkaracağını sizlere bildirmiştik. Şimdiyse bu yeni ekran kartlarının resimleri internete sızmış durumda.

Düşük fiyatlı ATI kartların resimleriMadBoxPC'ye göre AMD ocak ayı için üç ekran kartı çıkarmayı düşünüyor. Bunlardan ilki RV620 çekirdeğini kullanan Radeon HD 3450. GPU hızı 525 MHz, bellek hızı ise 800 MHZ olacak ve kart DDR2 tipinde 256 MB hafıza kullanacak. PCI Express 2.0 standardını destekleyecek olacak kartın fiyatı 50 Dolar civarında olacak.

Düşük fiyatlı ATI kartların resimleriİkinci kart ise Radeon HD 3470 ki, bu kartta RV620 çekirdeğini kullanıyor ve 55 nm sürecine göre üretilmiş. GPU frekansı 600 MHz, bellek frekansı ise 1000 MHz. Kart 256 MB hafıza sunacak ve bu hafızalar GDDR3 tipinde olacak. PCI Express 2.0 destekli kartın fiyatı 60 Dolar civarında olacak.

Düşük fiyatlı ATI kartların resimleriÜçüncü kartın ismi Radeon HD 3650 ve RV635 çekirdeğini kullanıyor. Bu kartın iki farklı versiyonu olacak. XT versiyonu 800 MHz çekirdek ve 1000 MHz bellek hızına sahip olacak. Pro versiyonu ise 600 MHz çekirdek ve aynı bellek hızına sahip olacak. İki versiyonda 256 MB ila 512 MB arası belleğe ve. 128 bit'lik bellek arayüzüne sahip olacak. Kartın fiyatı 100 Dolar civarında olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

orta seviyenin vaz geçilmez kartları olacaklar fiyat vr performanslarıyla

AMD'nin ATI'yi alması çok güzel bir haberdi benim için. İşlemcide AMD, ekran kartında ATI, işletim sisteminde LINUX kullanan bir partizan olarak fiyat/performans canavarlarını ATI ve AMD'den bekliyoruz...

Radeon HD 3470 mı alsak beklesek:=)

sizce bu Radeon HD 3650 nin performansı geforce 8600GT den yüksek olur mu?

Türkiyede asla bu fiyatlarda olmaz.Sırasıyla 120-180-250$ civarı olur.

Fiyatöar çok uygun. Bakalım performanslarını göreceğiz.

işte bu güzel haber

fiatlar makul ama performasları nasıl acaba

HD 3650 gerçekten standartların üzeri bir çekirdek hızına sahipmiş. Umarım test sonuçları da bunu doğrular. Açıkcası CHIP Test Merkezi'nin sonuçları firmaların kendi testlerinden daha güvenilir olacaktır. Her zaman da öyle oluyor.

hakikaten fiyatları kapasitesine göre ucuz. düşük fiyatta iyi bir ekran kartı istiyorsanız bu ekran kartları sizin için çok uygun.

gelsin gelsin, bekliyoruz...

fiyatlar çok düşük, performansı da görmek lazım

ii güzelde ddr3. bide anakart desteklemezse!

pcie2 geriye uyumludur.(version 1'e de takılabilir)

türkiyeye gelince fiyatları katlanır malüm saçma sapan vergiler zart vergisi zurt vergisi ben o yüzden ikinci ele yöneniliyorum ama garantili tercihim sonuçta bozuk çıkarsa kolayca değiştiriyorum ama sıfır alırsam nerdeyse pc parçalarının yarı fiyatını vergi olarak ödüyoruz

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play