Düşük LG G5 satışlarının ardından sürpriz hamle!

G5 ile beklediği satış rakamlarına ulaşamayan LG, şirket içerisinde büyük taşları yerinden oynatıyor!

  • Cenk Atlı
Düşük LG G5 satışlarının ardından sürpriz hamle!

Akıllı telefon pazarının en iddialı üreticilerinden LG, önemli bir karara imza atarak LG G5'in gösterdiği düşük satış performansının ardından bazı üst düzey çalışanlarını işten çıkardı.

Korea Times'da yer alan habere göre, firma LG G5'in beklenen satış rakamlarını yakalayamamasının ardından mobil biriminde çalışan bazı yöneticileri görevden aldı.

Firmanın yalnızca belirli yöneticileri görevden almasının yanında ayrıca bütün mobil biriminde önemli yeniden yapılanmaya gideceği tahmin ediliyor.

LG G5'in bu çeyrekte tahmini olarak yalnızca 2.2 milyon ünite sattığı belirtiliyor. Bunun firma tarafından ortaya konulan 3 milyonluk ünitenin oldukça altında olduğu anlaşılıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Moduler Sacmaligi Olmayip,Suya Karsi Dayanikli Olmasi Benin icin Yeterli Olacakti.Sirf Yalama Olacagi Dusuncesinden S7 Aldim.(En Fazla 6 Ay Sonra Moduler Tirnaklar Yalama Olur Kendisi Acilir).Yoksa Saglam Cihaz.

2.2 Gene iyi satmış tipsiz ve albeniden uzak kaplaması plastik üzerine çakma metal görünümlü bir telefon için.....

Kovulanlar sakın şaşırmasınlar. Sen 2 nesil ekran sararma sorununu görmezden gel, 3 nesil ısınma sorununu çözme mikrofonunu düzeltme sonra vay efendim neden kovulduk

Kim ne derse desin, LG G2 ve G3 efsaneydi.

Dgru diyon byım smith

LG G3 REZİL BİR TELEFON KAPANMA VE ÇATLAMA SORUNU VAR

Modüler olmadan yüksek batarya kapasitesiyle diğer özellikler aynı kalarak V10 ekranı ve kasası kullanılsaydı çok daha fazla satarlardı

G4 bootloop sorunundan sonra gene 2.2 milyon iyi satmışlar. Şahsen sırf bu sorundan dolayı güvenip de alınmaz G5.

bataryası çıkmayan telefonu elime bile almam kardeşim. bu yüzden bize yıllardır çıkarılabilen bataryaya sahip telefonlar sunduğu için LG' ye teşekkür ediyorum. ne samsung ne apple ikisininde telefonları direk çöptür. LG for ever

@23 Temmuz 2016 08:44 aynen lg iyi gerisi cop

Lg nin tek bir eksikliği var o da reklama yeteri kadar önemi vermemesi. Geçen avm den çıkarken samsung kocaman bir tanıtım tırı getirmiş. Eğlenceler, hediyeler, animasyonlar. O esnada lg aklıma geldi. Teknoloji mağazasında bile kendi standına önem vermiyor. Ama etrafta samsung rozetli adamları görebiliyorsunuz. Yani uzun lafın kısası , lg samsung kadar reklam yapsa bir numara olur..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost