Duvarın arkasını göreceğiz!

Duvarların arkasını görmek ister miydiniz? Üstelik cep telefonunuzla...

Duvarın arkasını göreceğiz!

UT Dallas'tan araştırmacılar, cep telefonlarına eklenecek yeni bir yonga ile duvarların ötesinin görüntülenebilmesini sağlayacak.

Yeni bir mikroçip teknolojisinden faydalanan bu sistemin mantığını aslında basitçe şöyle anlatabiliriz: Örneğin X-Ray benzeri bir teknoloji düşünün. Bu teknoloji ile sinyaller cep telefonuna gelirken, mikroçip vasıtasıyla da görüntü oluşuyor. Bu sayede doğrudan kameranın alamadığı görüntü, duvar arkasının taslağını oluşturabiliyor.

İşletmeler bu teknolojiyi üretim aşamalarında kullanabilir veya sağlık alanında doktorlar kanser tümörünü teşhis edebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Anlamadım, bu istenilse suistimal edilemez mi?

Kanser vakaları neden artıyor diyorlar sonra.

Kullanmam bunu! SAR değerleri bile düşük olsada 2g yada 3g de canımıza okuyor. Birde x ışınları girsin devreye tam olsun...

Önyargı gibi oldu ama x-ray gibi bir teknoloji olması önyargıyı doğruluyor...

Röntgencilere gün doğdu desene :)

Valla telefonla geliyorsa kansere çare değil olmayacağı kesin. Ama sapıklara kolaylık sağlar o ayrı.. Yakında birde x-rayden koruyan alet çıkarırlar. Sapıklardan korunun diyede reklamını yaparlar.

kanser teşhisinde duvarın arkası mı görülecekmiş? bence öyle bir şey yaparlarsa dünya ayağa kalkar yapamazlar yani özel hayata karışmaya girer.

duvarın arkasında da sağlamda değilsek o zaman elbisenin içinde de güvende değiliz. adamlar kıllarımızı tek tek sayarlar valla :))

oh bu haber iyiydi bak ;D

MRI ile zaten x-ray'siz ve radyasyonsuz tümör teşhisi yapılabiliyor...

" Mühendisler üretimde ,doktorlar tümörü teşhiste kullanacak.." hep de böyle kandırır kabullendirirler milleti. Hiç zararlarından ve kötü amaçlı kullanımından bahsetmezler.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir