Duvarın içini gösteren uygulama!

Bu yeni sensör ve ona bağlı olarak çalışan uygulama, size duvarların içinde neler olduğunu bir bir gösteriyor!

  • Cenk Atlı
Oynat Duvarın içini gösteren uygulama! WalabotDIY isimli bu yeni sensör ve ona bağlı olarak çalışan uygulama, size duvarların içinde neler olduğunu bir bir gösteriyor!

Android akıllı telefonlar için geliştirilen WalabotDIY adlı yeni bir sensör kullanıcıların duvarların içinde neler olduğunu görmelerine olanak tanıyor. Bu işlevsel araç duvarların yüzeyi üzerinden borulardan kablolara kadar duvarın içinde olan her şeyi görebilmenizi sağlıyor.

Vayyar Imaging'in 3D sensör teknolojisi üzerinde temellenen bu aracın kullanımı da oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey Google Play Store'dan WalabotDIY uygulamasını indirmek ve ilgili aksesuarı akıllı telefonunuza USB girişi üzerinden bağlayarak onu duvarın üzerine koymak.

Daha kolay bir kullanım için WalabotDIY aynı zamanda akıllı telefonunuzun arkasına da manyetik olarak tutturulabiliyor. Böylece iki cihazı da tek elle kullanıp diğer elinizle de uygulamanın arayüzünü yönetebiliyorsunuz.

Özellikle evinizde önemli yenilikler ve restorasyon yapmadan önce size büyük bir kolaylık sağlayabilecek WalabotDIY'in fiyatı ise 200 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Arkasına ekran takmaya üşenmişler.

yakında akıllı telefon röntgende çeker

bu vesile ile hem tesisat tamiri veya yeniletmesi yapacak ev sahipleri evinin gereksiz kırılıp dökülmesinden kurtulacak hem tesisatçı da gereksiz zaman ve işçilikten kurtulacak. İyi bir tesisatçı için 200 dolar çok yüksek bir rakkam olmasa gerek... Malum ülkemizde de özellikle siyasetçive yüksek kademede kişilerin duvarlarının içine bazı güruhların dinleme cihazlarıyla doldurduğu düşünülürse...

Uygulama duvarın içini falan göstermiyor. Adamlar cihazı yapmışlar, sen sadece teli monitör olarak kulanıyon.

Matkapla duvara delik açma korkusuna son iyiymiş ama Windows Phone desteği yoksa kötü :/

Selamlar nasıl ve nereden alacağız, WalabotDIY görüntü cihazını int den almak istedim bu adrese gönderilemiyor diye cevap çıkıyor, bir kolay yolu var mı.yada iletişim no.

Sadece alçıpan benzeri panellerin arkasından sinyal alıyor, bunu bu aptalca alete para vermeden de yapmanın bir sürü yolu var, örn; boruya bir kılavuz kablo gönderip yüzeyden sinyal kontrol kalemi ile tespit etme, yıllardır kullanıyorum,, Abartıldığı gibi değil kimseye almasını tavsiye etmem

Bence abartılı bir cihaz bunu bulmanın birçok yolu olduğunu düşünüyorum alçıpan arkasını görmek marifet değil diye düşünüyorum sonuçta alçıpan bunu duvar için kullanılabileceğini düşünmüyorum. Eğer kullanılacaksa bunun ile ilgili bir videoda çekilmesi aklımızdaki soruları gidermemize yardımcı olur diye düşünüyorum

Teknolojide son nokta . sol göğsümüzden kalbimizi de görebiliriz o halde :)

Daha kolay bir kullanım için WalabotDIY aynı zamanda akıllı telefonunuzun arkasına da manyetik olarak tutturulabiliyor. Böylece iki cihazı da tek elle kullanıp diğer elinizle de uygulamanın arayüzünü yönetebiliyorsunuz.

Sen de yorum yaz