Duygularınızı göstermenize gerek kalmadı!

Bu korkunç gözlükleri taktığınızda kimse fark etmeden uyumanız bile mümkün olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Duygularınızı göstermenize gerek kalmadı! Bu korkunç gözlükleri taktığınızda kimse fark etmeden uyumanız bile mümkün olabilir!

Karşınızdaki insana dost canlısı ve ilgili görünmeyi tanımlayan "duygusal emek", çoğu işin bir parçası olsa da genelde "iş" olarak görülmez. Bu konudaki tartışmalar sürerken bir Japon bilim adamı, geliştirdiği siber gözlerle sorunu kökünden çözdü.

Hirotaka Osawa'nın görenleri dehşete düşüren gözlüğünün üzerindeki ekranlar, yansıtmanız gereken duyguları sizin yerinize ifade ediyor. Gözlük üzerinde iki ekran bulunuyor ve gözlük, bir kamera ve birkaç sensörle destekleniyor. Bir akıllı telefon veya bilgisayara bağlı olarak çalışan gözlük, dışarıda herhangi bir kişiyi gördüğünde ona dikkatle bakıyor.

Gözlüğün sahibi örneğin önündeki bir dergiyi okurken, yanından geçenlere dikkatle bakıyormuş gibi görünebiliyor. Böylece gözlüğü giyen kişi, herhangi bir duygu ifade etmek zorunda kalmamış oluyor. Siber gözlüklerin nasıl çalıştığını videomuzda izleyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Issizlik....

Robot teknolojısınde kullanılabılır fakat suan insanlar için cok cok gereksız icat olmuş.Hangı sırket veya kuruluş izin verecek veya kanacak!.Tipik uzak doğu mizahı.

Gereksiz icatlar

İyıde takan nasıl görüo

böyle saçmasapan icatlarla iyice robotlaştırıyorlar insanları

Şener şen gözlüğü deniyor :))

Sen de yorum yaz