"Düz" bir iOS 7'ye hazırlanın

iOS 7 hakkında en ilginç iddia geldi: "Yeni iOS daha öncekilere göre çok düz olacak'"

  • Ender Duman
"Düz" bir iOS 7'ye hazırlanın

Apple'ın önümüzdeki aylarda San Francisco'da düzenlenecek WWDC 2013 (Worldwide Developers Conference) etkinliğinde tanıtacağı iOS 7'nin, nasıl bir tasarıma sahip olacağıyla ilgili çelişkili açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Daha önce, Apple yetkililerine dayandırıldığı iddia edilen açıklamalarda, yeni tasarımda çok fazla değişiklik yapılmayacağı söylenmişti. Ancak 9to5Mac sitesi, "iOS 7'yi görmüş olan kişi ya da kişilere" dayandırdığı haberinde, yeni arabirimin, Windows Phone 8 işletim sisteminde olduğu gibi "düz ve sade" olacağını iddia ediyor. Buna göre arabirimde bulunan gereksiz dokular kaldırılacak, daha sade bir tasarım benimsenecek.

Yakın zamanda Apple iOS ekibinin başına geçmiş olan ve iPhone, iPad ve iPod tasarımlarından tanıdığımız Jonathan Ive'ın sadeliği tercih ettiğini ve bu tercihini kendi tasarımlarına da yansıttığını düşünürsek, bu iddiaların doğru olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Windows Phone arayüzü, menüler arası geçişler, animasyonlar tam bir sanat eseri. Microsoft yenilikler konusunda çok cesur davranıyor son yıllarda, bu kadar büyük şirketlerin göze alamayacağı riske giriyor helal olsun.

yeni ios iphone 5 te yavaş, 5s de daha hızlı çalışsın diye yapılıyor bence apple yine 5s yi yaptık bakın daha hızlı hadi alın da cebimizi doldurun diyecek. bunlar işletim sistemine donanıma göre çalışma şartları bile getiriyor olabilirler. 4s de şöyle çalış, 5 te böyle çalış 5s de daha bi hızlı çalış gibi...

Windows 8 satışları tavan yapacak

zaten sade şu istenilen kolaylıkları yapsınlar yeni özellikler eklesinler

ios zaten dunyanin en sade mobil isletim sistemi.daha ne kadar sadelestirilebilir ki?

@01 May 2013 18:03 Windows Phone en sade ve minimal olan.

"Düz" bir İOS şuan o kadar karışıkki kullanamıyorum.

Steve Jobs tasarımı güzelleştirmeye çalışıyordu bunlar sadeleştirmeye çalışıyor.

apple bitiyor. farkında değilsiniz. çok uğraşan firma her zaman batmaya mahkumdur. çünkü artık sıkmaya başladı. çevir çevir aynı şeyi sun.

apple. windows phoneu da çalma bari :(

Apple sen iOS'u geliştirmek ile uğraşacağına 1 gün bile dayanmayan bataryana çare bul, gerisi zaten çok önemli değil. Günde cift sarjdan sıkıldık artık !!!!

tek sarjla 2 gün gittiğimde olduki benim anlamıyorum ne yapıyosunuzda günde 2 kere şarj ediyosunuz :D

@01 May 2013 19:00 "Ya da ayrı yazılır" derken ki "ya da" da ayrı yazılır öğrenin artık şunu...

Windows Phone kadar farklı ve yenilikçi bir arayüz yapamazlar. Sonuçta Apple o kadar cesur değil böyle konularda ve çok riskli.

windows mu güldürmeyin beni size jailberakli bir arayüz iphone5 göstermek isterdim .s4 bile yok bu ara yüzleri ben 2 yil önce kullaniyordum jailberaksiz iphone ciplak bir insana benzer

Sen de yorum yaz