EA, Battlefield 1943'ü gururla sunar!

Electronic Arts, popüler FPS oyunu Battlefield 1943 için düğmeye bastı. İşte tüm detaylar...

  • Halil Mollaoğlu
Electronic Arts Battlefield 1943'ü duyuruyor
Battlefield 1943: EA DICE'dan yeni çoklu-oyuncu FPS.

Electronic Arts Battlefield serisinin yeni bölümünü duyurdu. Battlefield 1943 oyuncuyu tekrar ikinci dünya savaşına götürüyor. Yeni bölüm yine Digital Illusions tarafından geliştiriliyor.

Battlefield 1943, başarılı çoklu-oyuncu FPS oyunu Battlefield 1942'nin resmi halefi oluyor. Oyunun grafiksel ve teknik altyapısını daha önce Battlefield: Bad Company'de kullanılmış olan Frostbite motoru oluşturuyor. Bunun dışında oyun çıktığında selefin en çok sevilen üç haritasını da bünyesinde barındıracak. Wake Island, Guadalcanal ve Iwo Jima haritaları Conquest-modunda maksimum 24 oyuncuyla beraber oynanabilecek. Buna paralel olarak EA oyunun ilk fragmanını da yayımladı. Oyunun resmi sitesinden fragmanı seyredebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

bu savaş oyunları da bir ileri bir geri gidiyor BF 2142 den BF 1942 ye :D
aynı şey CoD için de geçerli.

Hiçbir zaman Cod un yerini tutamaz. Cod 1 den tutun cod5 e kadar hepsini oynadım bitirdim online olarkta oynadım. Gerçekten hepsinde ayrı bir zevk ayrı bir tat vardı. En son olarak Cod 5 de gerçekten mükemmeldi. Her geçen oyunda seneryoda büyük oranda değişiklikler olmasada tabi Cod 4 hariç o modern savaş konuluydu grafik ve oynanabilirlik olarak çok gelişkin oyunlar ben birbirinin kopyası niteliğinde olduğuna katılmıyorum.

ogzblgnr,
Çok doğru diyorsun. Fakat COD5 bana hüsran yaşattı...

CoD ile BF birbirinden farklı oyunlardır.CoD ağırlık single player da iken multi sonra geliştirilmiştir BF de ise tamamen multiplayer amaçlı geliştirilmiştir (tek istisna bad company).CoD 4 ve 5 in tek artısı multi oynarken piyade kısmı güçlü olması ama iş hava ve denize geldiğinde sönük kalıyor.
Bu yüzden eğer adam gibi bir oyun hazırlanırsa BF2 nin yaşattığı hüsranı dice unutturabilir

Bad Company'de evler filan yıkılıyordu ateş edince.
Buda Frostbite ile yapıldığına göre bundada yıkılırsa
harika olur!

Emre G yazmış:
ogzblgnr,
Çok doğru diyorsun. Fakat COD5 bana hüsran yaşattı...
08 Şubat 2009 Pazar, 21:41

COD5 nasıl hüsran yaşattı anlamadım ,bugune kadar ki en gelişmiş grafikler COD5'te vardı ,bölüm geçişlerindeki gerçek videolar ve tarihsel açıklamalar da cabası . bence 10 numara oyun .

COD5 nasıl hüsran yaşattı anlamadım ,bugune kadar ki en gelişmiş grafikler COD5'te vardı ,bölüm geçişlerindeki gerçek videolar ve tarihsel açıklamalar da cabası . bence 10 numara oyun .
09 Şubat 2009 Pazartesi, 01:31

Senin için 10 numara olabilir; ama benim içinde pek güzel bir oyun değil. Sadece iyi bir oyun diyebilirim. Ara videolar, kapışma sahneleri, yani COD4'nün 2. dünya savaşında geçen bir çakma versiyonu. Oyun kötü değil ama COD 4 kadar'da değil. COD 4'nün iki gömlek aşağısı.

yeter artık 2. dünya savaşı oyunlarına..

COD 5, COD4 ile kıyaslandığında başarısı belli oranda düşük denebilir fakat bu "kötü" anlamına gelmez.

Zaten COD 5'de yapımcılarda farklıydı, biraz araştırırsanız sizler de bilgi sahibi olabilirsiniz.

COD2 ve COD4 çok başarılıydı...

Bu arada

bencede COD5 güzel grefik tasarımına sahip bilmen gereken oki COD4 sürükleyici değil grafik konusun da COD5 DİYORUM

ben de cod 5 ve 6

bir arkadasımız bf2 nin husran yarattıgından bahsetmıs.bf2 husran yaratmamıstır hatta battlefield serisinin en iyi oynudur sadece az satılmıstır geceyım cod konusuna ben online olarak bf1942,bf2142,bf2,bfbc2 oynadım kısmet ise bf1943 de oynayacam 8 temmuzda cıkıyormus,bf deki online heyecanın ceyregının ceyregı bıle cod da yoktur gecende cod2 ye gırdım quake nın insancıl versıyonu yanı counter gıbı bıse herkes kafasına gore takılıyor takım oyunu yok hopla zıpla egıl vur baska mantıgı yok.sımdı bana cod u savunanlar kac kez bf oynamıslardır online olarak acaba onlara soruyorum

Bence arkadaşlar bu oyunda yapılabilcek çok şey var. Grafik konusunda cod diyenlere katılıyorum ama yeni cod oyununda tasarımcılar değiştiği için aynı şeyi göremiceksiniz. Battlefield grafiği çok da güzel olmayan fakat çok daha fazla seçenek verdiği için daha çok heyecan veren bir oyun multiplayerda. Daha fazla aksiyon daha fazla heyecan demektir. Cod'dan sıkıldım bana sorarsanız. II. Dünya Savaşı'nın nesi var ayrıca ? Ben o zamanın uçaklarıyla savaşmaktan daha çok zevk alıyorum. Multiplayerda herkes uçaklarla havada harp ediyor. Manevralar, sıyrılmalar ve hedefi kovalamak. Bence çok heyecan verici ve bunu her önüne gelen oyuncu yapamaz. Sonuçta zevk meselesi birazda. Ben kendimi bildim bileli PC oyunlarıyla yakından ilgilendim. Bu oyun bana göre 10 numara. Katılın ya da katılmayın sizin zevkiniz...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play