EA'den Nintendo hakkında ani U-dönüşü!

Daha önce yaptığı sert açıklamaların ardından EA Games, sert bir frenle geri dönüş yaptı...

EA'den Nintendo hakkında ani U-dönüşü!
Wii U için az sayıda da olsa EA Games oyunu yolda

Nintendo'nun yeni konsolu Wii U, çıktığı günden bu zaman kadar geçen süre içerisinde tam olarak bekleneni verebilmiş değil... Geçtiğimiz Cuma günü EA'nin kıdemli mühendislerinden birisinin bu yeni jenerasyon konsolu "İşe yaramaz bir cihaz." olarak anması ve hemen akabinde EA sözcüsü Jeff Brown'nun "An itibariyle Wii U için geliştirmekte olduğumuz herhangi bir oyun yok." demesi, Nintendo cephesini ziyadesiyle etkilemişti.

Fakat Polygon'dan gelen bir habere göre, EA Games'in finans müdürü Blake Jorgensen, firmasının Wii U için oyun geliştirmekte olduğunu sadece PS4 ve Xbox One kadar fazla sayıda oyun bulunmadığını dile getirdi. Jorgensen'nin yaptığı açıklama ise şu şekilde lanse edildi; "Sizlerin de gözlemlediği üzere, Nintendo'nun yeni konsolu, bir öncekinin geliştirilmiş versiyonu konumunda. Diğer taraftan piyasaya çıkmaya hazırlanan yeni konsollar, tüketici üzerinde daha büyük etkiye sahip ki bunların başında şüphesiz yeni cihazların Wii U'ya göre daha iyi donanımlara sahip olmaları yer alıyor. Yine de nihai sonucu son kullanıcının belirleyeceğini de unutmamak lazım."

Pek tabii şimdilik ilk hedef E3 fuarı ve firmaların fuar içerisinde gözler önüne serecekleri yenilikler olacak.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

EA Wii-U`ya Crysis3 oyununu istiyoruz (aslında birde yanında Crysis 2 director cut olsa harika olur!)

Nintendo dava tehdidinde bulunmadıysa (Veya EA kendi tırsmadıysa bir davadan) benim de adım Ziyaretçi değil. İstese böyle açıklamalardan sonra Nintendo milyonlarca dolarlık zararın temini-tazminat davası açabilirdi var olan anlaşmalar ışığında ve belki dedaha fazlasını öne sürerek.

finans müdürleri finans işine baksın. bu nasıl bir şirket böyle? ne kadar pısırık bir meslek gurubu bu bilgisayar uzmanları yahu. ben bıraktıktan sonra tamamen feminen hale geldi. ;)

Kullanıcılardan ters tepki gelince, işte böyle laf değiştirilir! :D

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir