EA'e Battlefield 4 yüzünden dava açıldı...

EA'in büyük satış başarısı beklediği Battlefield 4, döndü dolaştı, şirketin başına iş açtı!

  • Levent Öztürk
EA'e Battlefield 4 yüzünden dava açıldı...

Electronic Arts'ın başı bu kez Battlefield 4 yüzünden dava açan bir yatırımcı ile dertte.

Court of Northern District of California'ya gönderilen dava isteğinde, yatırımcı, EA'i "materyal hakkında yanlış ve yanıltıcı bildirimler" yapmak ile suçluyor. Yatırımcının söylediğine göre EA, Battlefield 4'ün geliştirilmesi esnasında yatırımcılara pek çok bilgi verdi. Ancak iddiaya göre, EA ve bazı üst düzey yöneticiler, oyunun sorunlarından haberdar olmalarına ve büyük bir reklam başarısı olmayacağını bilmelerine rağmen firmanın hisse fiyatlarını yüksek tutmak amacı ile yanlış bilgiler vermekten çekinmediler.

Yapılan dava başvurusu, 24 Temmuz ve 4 Kasım tarihleri arasında firmadan hisse satın alan her tüketicinin adına doldurulmuş durumda. Suçlanan isimler arasında ise CEO Andrew Wilson, CFO Blake Jorgenson, EA markaları başkanı Gibeay, EA Games başkan yardımcı Patrick Soderlund ve EA başkanı COO Peter Moore bulunmakta. Söylenenlere göre, bahsi geçen isimler, Jorgenson hariç, en azından bir milyon dolar değerinde hisse satmışlar.

Yatırımcının söylediğine göre, EA, Battlefield 4'ün sorunlarının farkındaydı ancak suçu, daha sonra geri çekilen bir müşteri hizmeti yazısı ile Sony'nin üzerine attı. Ayrıca Microsoft'un da Battlefield 4'te yaşanan DLC sonrası problemleri incelediği biliniyor.

Bu suçlamanın karşısında ise bir EA sözcüsü, GamesIndustry International'a şu açıklamayı yaptı: "Bu iddiaların önemsiz olduğuna inanıyoruz. Kendimizi agresif bir şekilde savunacağız ve inanıyoruz ki mahkeme vakti geldiğinde şikayeti yersiz bulacaktır."

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Gayet güzel bir oyun. Çıkmadan önceki videolarda ne varsa hepsi var. Arada oyun kiltleniyor da, "evet oyunumuz arada kilitlenebilir yine de alın" diye mi reklam yapsalardı? Artık her yeni oyunda oluyor bu, yamalar çıkıyor, daha bugün 100MB lık bir yama indi ve düzelttiler.

ilk çıkış yaptığında oyunu oynayamaz durumdaydım(multi-win 7) fakat gelen güncellemeler ve win 8 gecmemle sorunların çoğu halloldu gibi.Tabı ne kadar sorunlar düzeltilsede sorunlar fırmaya güven kaybettırmedı değil!.

Benim de basima bela oldu. 70€ verip Chine Rising olanini aldim. Adam gibi 1 saat oynayamadim. her 15 dk'da bir ps3'ü dügmesinden yeniden baslatmam gerekiyor. Birde indirilebilir icerigi ileri tarihe attilar. Alacak olan varsa kesinlikle suan almasin. Bekleyin adam gibi yamalari ciktiktan sonra alin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost