EA organizasyon değişiklikleri yapıyor

EA, yaptığı organizasyon değişiklikleri ardından 350 kişinin işini kaybettiğini duyurdu...

  • Levent Öztürk
EA organizasyon değişiklikleri yapıyor
EA

Electronic Arts CEO'su Andrew Wilson, bugün yaptığı bir duyuruda devasa yayımcının bazı "organizasyon değişiklikleri" yaptığı ve bunun da 9000 kişilik işgücünün yaklaşık 350'sinin konumlarını kaybetmesiyle sonuçlandırıldığını söyledi. Etkilenen çalışanlar pazarlama, yayımlama ve operasyon bölümlerinde yer alıyorlar. Ayrıca yayımcının Japonya ve Rusya'daki varlığı da bu değişimlerden etkileniyor.

Wilson, yaptığı duyuruda bu kararın firmanın daha da iyileştirilmesi, sözlerini tutması ve oyuncuların ihtiyaçlarının karşılanması için alındığını söylüyor. Ayrıca bu "organizasyon değişiklerinin" daha kaliteli oyunlar ve hizmetler sunmaya daha fazla odaklanmaya yardımcı olacağını da belirtiyor.

EA içerisinde herkesin arkadaş olduğunu ve 350 işin kaybolması ile sonuçlanan bu kararın kolay alınmadığını söyleyen Wilson, her çalışanın değerli olduğunu ve bir sonraki fırsatlarını bulmaya yardımcı olmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtiyor.

Ayrıca bu duyuru, Activision Blizzard'ın geçtiğimiz ay işgücünün %8'inden (yaklaşık 800 kişi) ayrılmasının ardından gelmekte...

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Tüm oyunları pay to win yaparsanız sonucu böyle olur. Oyuncular artık kalite bekliyor.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost