EA Origin: Sonunda onu da hack'lediler!

"Hack'lendik, hemen şifrenizi değiştirin!" çağrısı, bakın bu kez hangi devden geldi...

  • Ertuğrul Süngü
EA Origin: Sonunda onu da hack'lediler!
Şifre değiştirmek en doğru hareket

Birçok oyun firmasının korkulu rüyası konumundaki hack'lenme olaylarına bir yenisi daha eklendi. EA'in Battlefiled 3, Mass Effect 3 ve daha birçok harika oyununu oynamak için zorunlu olan Origin hesapları, öyle görünüyor ki hacklenmiş durumda.

Doğrudan kullanıcılardan gelen raporlarla ortaya çıkan durumun ciddiyeti, kısa zamanda fark edildi. Sisteme giren Origin hesap sahipleri, kendi istekleri dışındaki farklılıkları gördükleri anda durumu yetkililere bildirdiler. EA'den gelen açıklamaya göreyse tüm kullanıcıların şifrelerini değiştirmeleri gerekiyor. Olası bir hacker tarafından kullanılan şifrelerin depolanmış olma ihtimaline karşı böyle bir talepte bulunan EA, aynı zamanda Origin üzerinde kullandıkları şifrenin bir benzerini başka platformlar için kullananları da uyardı ve platform her ne olursa olursun, bu şifreyi de değiştirmelerini talep etti.

EA.com'a girmek suretiyle, "account" bölümün "change password" kısmında yapılabilecek bu kolay işlem, tüm hesabınızı kurtarmaya yetecek. EA ise şimdiye kadar kaç hesabın hack'lenmeden etkilendiğini açıklamadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

bende yabancı polis servislerinden biri hacklendi zannetim öle bir başlık atılmışki

Ooh, iyi olmuş. Öyle boğazlarına dizilir işte yedikleri paralar!

sifre degiştirin diyorlar ben degistitmeye kalktım 100 tane maıl attım bana reset sıfresı gelmıyor ustelık kendı sıfremde kendı kendıne bloke oldu ben bunlara daha ne dıyeyım battıkca batıyorlar

Şu oyunlar için neden Origin zorunlu tutuluyor ki bir faydası da yok

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play