EA ve FIFA'dan "En Büyük Turnuva" Geliyor!

Electronics Arts ve futbolun patronu FIFA, "şimdiye kadar görülmüş en büyük turnuva" için kolları sıvadı!

  • Levent Öztürk
En büyük FIFA turnuvası geliyor!

FIFA'nın Interactive World Cup etkinliği yıllar içerisinde oldukça büyüdü ve bir sonraki eSpor yarışması şu ana kadarki en iddialı etkinlik olabilir. Organizasyon ve EA, şimdiye kadarki en büyük FIFA turnuvası (doğal olarak FIFA 18 kullanılarak) için önümüzdeki sonbahar mevsimine ait planlarını açıkladılar.

Interactive World Cup halen şovun önemli bir parçası ve oyuncuların kulüplere katılmaları çevresinde gerçekleşecek ancak bu sistem büyük resmin sadece bir parçası olacak. Dünya genelinde oyuncular gerçek dünya takımlarını resmi yarışmalarda temsil etme şansı yakalayacaklar ve Ultimate Team Championships Cups neredeyse herkesin kış ve bahar etkinliklerinde bir şansa sahip olmalarına imkan tanıyacak.

Turnuvalar hakkında yaza kadar daha fazla bilgi sunulmayacak ancak EA "üst seviye" eSpor ekiplerine büyük liglerde oynamak için daha fazla şans sunacağını söylüyor. Turnuva aslında bütün bir yıl sürecek ve bu yüzden izleyecek çok fazla etkinlik söz konusu olacak.

FIFA turnuvaları futbolun doğası gereği hızlı bir şekilde büyük etkinliklere dönüşebiliyor. Bu spor uluslararası olarak gördüğü ilgi ile öne çıkıyor ve FIFA, gerçek dünya takımlarının destek sunduğunu gördüğümüz video oyun markalarından biri.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz