Ücretsiz download: Edraw Max

Bugünün ücretsiz yazılımı, başarılı bir grafik ve çizim programı olan Edraw Max.

Programın Kullanımı (2)

Şimdi isterseniz programın kullanımına basitçe bir göz atalım:

Örneğin şimdi ana penceredeyken 'Charts and Graphs' seçeneğine çift tıklayın. Ardından gelen ekranın solunda yer alan '2 circles'ı farenizin sol tuşuyla tıklayın ve bırakmadan 'sürükle taşı' yöntemiyle programın çalışma sayfasına taşıyın.

Bu sayede iki farklı renkteki çemberinizi oluşturmuş oldunuz. Bu çemberlerin içerisine yazı yazmak istediğiniz ise seçili çembere çift tıklamanız yeterli.

Oluşturduğunuz çemberler üzerinde değişiklik yapmak istediğinizde ise programın yukarıdaki sekmelerini kullanabilirsiniz.

Örneğin 'Home' sekmesi seçiliyken ve çemberinize de tıklamanızın ardından program penceresinin en sağ üst köşesinde yer alan 'Colors'u seçin ve oradan istediğiniz bir rengi seçin. Böylelikle çemberinize de istediğiniz rengi verebiliyorsunuz.

'Shape Outline' ile çemberin dış çizgilerinin rengi belirlenirken, 'Shape Fill' ile de çemberin içerisindeki renk değiştirilebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Güzel bir programa benziyor

Programın setup dosyasını çalıştırınca etkinleştirme penceresi geliyor ve giveaway period for this software is over hatası veriyor

program bende var yanlız sayfalar arasında köprü kurmayı yapamadım

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir