Efsane için yolun sonu yakın!

Microsoft'un tamamen bitirmek istediği "baş belası" günden güne eriyor...

Efsane için yolun sonu yakın!

Yazılım devi Microsoft'un tamamen yok etmek istediği eski ürünü Internet Explorer 6'nın kullanım oranı ABD sınırları içinde yüzde 1'in de altına düştü.

Microsoft'tan yapılan açıklamaya göre 2001 yılında ilk kez yayınlanan Internet Explorer 6, Windows XP'nin tamamlanmasının hemen ardından ortaya çıkmıştı. Ancak Microsoft'un IE6Countdown.com adresine bakıldığında IE6'nın kullanım oranındaki ciddi düşüşler de göze çarpmıyor değil.

10 yıllık tarayıcısının artık tarih olması gerektiğini her fırsatta dile getiren yazılım devi, kullanıcılarını tarayıcısının en yeni sürümünü kullanması için yönlendirmeye çalışıyor. Avusturya, Polonya, İsveç, Danimarka, Finlandiya ve Norveç'te de ABD'de olduğu gibi IE6 kullanım oranı yüzde 1'in altına düşme eğilimine girmiş durumda.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

yaw biz bi üst sürüm çıksında kullanalım diye sabırsızlanıyoruz daha betayken kullanıyoruz millet nası kullanıyo bu tarihi şeyleri anlamıyorum :)

MS'in endişe etmesine gerek yok. Yeni sitelerin bir kısmının IE6 ile çalışması mümkün değil. Insanlar bu yüzden kesinlikle IE6'yı terkedeceklerdir. MS'in düşünmesi gereken şey şu: IE'nin Windows platformuyla ayrılmaz ikili olmasını sağlayacak ne gibi özellikler geliştirebilirim? Öyle özellikler gelmeli ki Windows kullanan herkes IE'den kopamamalı.

Geçenlerde giriş ekranı ile ilgili 3 özellik gönderdim. Bunlardan biri bu iş için biçilmiş kaftandı.

O tip özellikler gerekiyor...

türkiyede devlet kurumlarında ie6 kullananlar hala var

hala ie kullanan ya alıktır yada diğer tarayıcıları indirmek için kullanıyordur...

Eğer Internet Explorer kullanmakta kararlıysanız en azından en üst sürüme geçin. Webin tüm güzelliklerini kaçırıyorsunuz. HTML 5'in getirilerini de öyle...

en iyisi bence safari. ama ie6 hızlı msn paylaşma tuşlarıyla diğer ie ler den daha iyidir hem her sitenin ie6 ya arama çubuğu var.

mesela ben ıe6 kullanıyorum

ie6 yı varnı hala kullanan yaaa? unuttum bile ie6 yı.

ie6 yetmez ie7 de tamamen kaldırılmalı. berbat bir css desteği sunuyor

Nasıl kullanıyor diye soran arkadaşlar. Büyük şirketler malesef ki hala 2002 de aldıkları lisanlarla kullanıyorlar bilgisayarlarını (bizim şirket misal) ve bilgiişlem tarafından da tüm erişim haklarımız engellenidiği için, farklı bir şey kuramıyoruz internette de belli başlı izin verilen sitelere mecburen ie6 ile giriyoruz. % 90 oranındada o pc de zaten şirketin muhasebe yazılımı açık duruyor ve bir kaç office dosyası.

HTML5 güzel ama AMD eski ekran kartlarına bu özellikleri sunmaması çok kötü birşey. Ekran kartım X550/X700.

BEN ŞU ANDA BU YORUMU IE6 DAN YAZIYORUM ÇOK DA HIZLI ÇALIŞIYOR. ESKİDEN SİZDE KULLANIYORDUNUZ !

Sen de yorum yaz