Efsane isimden dünyanın en tuhaf mirası

Geçtiğimiz günlerde ölene kadar yaşayan efsaneydi; bıraktığı miras da bir o kadar tuhaf oldu...

  • M. Oğulcan Gökçe
M. Jackson'ın 1 milyon dolarlık tuhaf mirası
Jackson'ın robot şemaları, isteyene 1 milyon dolara satılık!

25 Haziran'daki ölümü ile dünya çapında milyonlarca hayranını üzüntüye boğan pop efsanesi Michael Jackson'ın, bundan 10 yıl önce, kendisinin tıpatıp benzeri olacak bir robot kopyasını yaptırmayı planladığı bildiriliyor.

Daily Star'ın haberine göre mega-star, ayrıntılı 3B vücut şemalarını 1996'da çıkarttırmış. Kimliğini açıklamaktan kaçındığı, ancak mega-star'ın robotik danışmanlığını yaptığı öne sürülen bir bilim adamının açıklamaları ise hayli çarpıcı: Michael Jackson'ın ayrıntılı fiziki taramalarına ilişkinin bilginin, 96 yılından bu yana arşivlerinde olduğunu bildiren bilim adamının, ellerinde Jackson'ı 'yeniden diriltmeye yetecek kadar' veri olduğunu ve bu verileri, 1 milyon dolar ödemeye razı olacak kişiyle paylaşabileceğini açıkladığı bildiriliyor.

Yaşarken devdi, ölünce de dev olacak mı?

Michael Jackson'ın robotlara ve teknolojiye olan düşkünlüğü, hayranlarınca iyi bilinen bir gerçek. Bu acayip mirası çekici kılan en önemli şey ise, hiç kuşkusuz: Kariyerinin ve fiziğinin zirvesinde; henüz 37 yaşında, dünyaca tanınan ve geçirdiği operasyonlar nedeniyle yüzü tanınmayacak hale gelmemiş bir mega-yıldıza ait olması...

Bundan yalnızca iki yıl önce The Reg, mega-star'ın 15 metrelik dev bir robotunu yaptırmayı planladığını bildirmişti. Yakın bir gelecekte, mega-star'ın yeniden 'devleşeceğini' ve aramızda yürüyeceğini düşünenlerin sayısı, hiç de az değil.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

ilerde bigün mümkün olursa, bu adamı klonlarlar..

Pop'dan müzik/sanat, popcudan efsane olmaz demişler! Şovmenden başka bişi değildi, seneye kimse hatırlamayacak, zaten yaşarken unutulmuştu ölümüyle hatırlandı.

Herkesin düşüncesine saygım var fakat Michael Jackson gibi bir kişiye hiç kimse "unutulur" diyemez çünkü Michael Jackson dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sanatçılarından biridir, en iyi şarkıcısı olduğu zaten tartışılmaz. Michael'ın efsane olduğundan şüphesi olan varsa eğer Türkiye'nin en ücra köşesine gitsin bakalım orda bile biliyorlar adını, şarkılarını, kliplerini, filmlerini (hatta kesmezse Afrika'ya gitsin).

Bir çok kişinin çocukken Batman, Superman gibi kahramanları varken benim kahramanım Michael Jackson'dı ve kendisi olmasa şuanda müzik piyasası burada olamazdı kesinlikle. Bizi müziğiyle beslediği gibi sıcakkanlılığı, çocuksuluğu, hoşgörüsüyle bize masumluğuda öğretti. Onun öldüğü gün dünya tarihinin belkide en büyük kayıplarından birini verdi. Ailemden biri öldüğünde bile ağlamamışken onun ölümünü Tv'de duyunca sanki kendimden bir parça gitmiş gibi üzülüp ağlamaya başladım. Smooth Criminal, Another Part Of Me, Beat It, Dangerous, Thriller, They Don't Care About Us, Tabloid Junkie, Blood On The Dance Floor, You Rock My World ve nice parçası hala dinlenebiliyorsa bu Michael Jackson'ın efsanesidir, yeteneğidir.

Biz Michael Jackson yanında çok basit insanlarız. Onun hakkında yaptığımız yorumlar yarın unutulucak fakat Michael Jackson'ın müziği, iyilikleri ve efsanesi her zaman yaşayacak.

Yorumuma Michael Jackson'ın şu sözleriyle son veriyorum...

Beat me, Hate me
You can never break me
Will me, Thrill me
You can never kill me
Hew me, Sue me
Everybody do me
Kick me, Kike me
Don't you black or white me

(They Don't Care About Us)

"Pop'dan müzik/sanat, popcudan efsane olmaz demişler! " denmiş,Michael Jackson'ı günümüz popçularıyla aynı kefeye koyabilecek kadar müzikten anlamayan bir zihniyetin yapabileceği bir yorum ancak.Michael Jackson zaten dünyanın en çok tanınan insanı,yaşarken de kendisi zaten kendini unutturmak istedi ama kimsenin unuttuğu falan da yoktu.Ölümüyle daha da akıllarda kalır, kimse merak etmesin!

"Pop'dan müzik/sanat, popcudan efsane olmaz demişler! Şovmenden başka bişi değildi, seneye kimse hatırlamayacak, zaten yaşarken unutulmuştu ölümüyle hatırlandı."

Müziğe ve müzisyenlere duyduğunuz saygıya hayran kaldım!

Sen de yorum yaz