Efsane oyun sonunda PC'ye de geliyor!

PC oyuncularının belki de en fazla beklediği oyun; en sonunda geliyor! Peki ama ne zaman?

  • Zeynel A. Öztürk
GTA V, PC, PS4 ve Xbox One'a geliyor!

Sony'nin GTA V'in PlayStation 4'e geleceğini duyurmasının ardından, popüler oyunun geliştiricisi Rockstar, YouTube'da yayınladığı bir videoda merakla beklenen oyunun PS4'ün yanında Xbox One'a ve PC'ye bu sonbaharda geleceğini açıkladı. Oyunun PC ve diğer sürümleri için ön siparişler, bugünden itibaren alınmaya başlandı.

GTA V, eski nesil konsollarda bir süredir oynanabilir haldeydi. Bu gelişmelerle birlikte devasa dünyası, cesaretli karakterleriyle GTA, en güncel sistemlere gelmiş olacak. Oyunun fiyatı ve yeni sistemlere ne zaman geleceği hakkındaysa herhangi bir bilgi şimdilik yok.

Bu arada Sony, oyunun Xbox 360 veya PlayStation 3 sürümüne sahip olanların onu PlayStation 4'e transfer edebileceklerini söyledi. Rockstar ise oyuncuların karakterlerini ve ilerleme durumlarını PlayStation 4, Xbox One veya PC'ye aktarabileceklerinin haberini verdi.

GTA V'in PC'deki sürümünde bulunacak ek bir özellik, filmler hazırlamanıza izin verecek olan video editörü olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

ps4 ve xbox one ye geçiş harika olur umarım para istemezler

Oyunun Fiyatı 60$. Önsiparişe cıktı bile. http://www.rockstargames.com/V/order burdan sipariş verebilirsiniz.Ama türkiyeye henüz önsipariş acık değil.

Her haberi 24 saat geç yayınlasanız olmaz demi çok geride kaldınız chip

Günaydın Chip :D

sistem gereksinimleri bilgisi mevcut mu dx 11 zorunlu mu olacak işlemci kaç bit destekleyecek sadece x64(64 bit) mü yoksa x86(32 bit) desteği de var mı?

yani gelenek bozulmadı pc gelecekti ve geliyor ...

Çok şükür PC kullanıcılarını hatırladılar.

oyun xbox da hatim edeli aylar oldu. sıkıldım oynamıyorum bile artık. anlayan anlamıştır :)

çok geç kalıyosunuz haber vermekte , bugun saat 10 da yayınladıgınız haberi başka bi donanım sitesi dün sabah saat 5 te yayınladı.

Yok kardeşim bunlar adam olmaz. Bu kadar çok satmasının sebebi konsol kullanıcılarının kendisini ilk defa bu kadar özel hissetmesiydi. PC'ye çıkmaması, konsol aldık ilk defa bir farkımız oldu algısı oluşturdu. Bundan sonra Rockstar ağzıyla kuş tutsa bu kadar satamaz. Söz vermişti çıkartmayacağım demişti. Milleti kandırdı durdu. Yurtdışında forumlarda şu an isyan var resmen. Ayıptır ya yazıklar olsun!!!

@11 Haz 2014 17:05 Nerde söz verdi yahu , bi taraflarınızdan element uydurmayın , görende rockstar'ın müdürü 40 yıllık arkadaşın sanıcak.

pc'ye çıktığında gta ıv faciası olacak gibi duruyor.

Çamur grafiklere elvada, merhaba yeni nesil. Konsol fanboylarının ağzının payını verdi gayet güzel RG, "götö böş pöcöyö çökmöyöcök" diyordunuz ne oldu? Gayet güzelde çıkıyor, önsiparişini verdim bile. Benim gibi veren ve verecekte yüzbinlerce kişi vardır. Sıkılanlar varmış oyundan, sıkılın efendim umurumuzda değil. Oyuna zibilyon tane şey ekleyeceklermiş(trafik,çizim uzaklığı,araç hasarı iyileştirmesi,hayvanlar,yüksek çözünürlük grafikler vs. vs.), siz mahrum kalıcaksınız bunlardan biz değil. ps3 xboz 360 çamur grafiklere devam siz. Herkese iyi geceler..

@12 Haz 2014 00:57 arkadaşa katılıyorum eksileri basmalarının sebebi acı gerçekler...

Hangi donanımla oynanır bu intel HD graphics 4000 5000 yada arası model gpu ve i.7 işlemci 4 çekirdekli olan 500 gb hdd ve 8 veya 16 gb falan en yüksek donanım olarak söyleyin

@10 Tem 2014 23:23 bekle yeni nesil intel işlemci geliyor 14nm hd5600 hd 6000 iris gibi daha iyi ve hızlı olacak beklersen dediğimi anlarsın ;)

@10 Tem 2014 23:23 ram kesinlikle 16 gb olmalı i.7 işlemci son nesil mobil grafikler canlandı artık sakın rami düşük tutma ne kadar ram o kadar iyi

Sen de yorum yaz