Efsanenin dönüşü: Starcraft II

1998 yılından bu yana sesi soluğu çıkmayan Starcraft, geldi! Peki bir günde neler oldu?

  • Ertuğrul Süngü

1998 yılında piyasaya sürülen Starcraft, çıkıtığı günden bu yana dünyanın en iyi RTS'si olma özelliğini elinde bulunduruyordu. Geçen yıllar içerisinde sürekli yeni oyun bekleyen oyuncular, dün gece saatler 00:00'ı gösterdiğinde serinin ikinci oyununa uzunca bir bekleyişten sonra kavuştular.

Çıkardığı her oyunla efsane olan Blizzard, SC II'yle de oyun piyasasını altına üstüne getirdi. Çıktığı ilk gün olan 27 Temmuz'u takip eden 24 saat içerisinde beş milyona yakın satış yapan SC II, aynı zamanda da RTS dünyasına getirdiği farklı ve tadından yenmez oyun yapısıyla oyun camiasını kalbinden vurdu.

Editör'ün notu:
Türkiyenin en çok satan oyun dergisi olan LEVEL'da da kendisine büyük bir yer verilen oyun, tarafımdan kaleme alındı. Sizler için LEVEL ekibi olarak hazırladığımız bu muhteşem incelemeyi sakın kaçırmayın.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

en iyi oyun..

en iyi oyun..

efsane geldi, geldiği gibi nete düştü. nasıl iş bu

'Editör'ün notu:
Türkiyenin en çok satan oyun dergisi olan LEVEL'da da kendisine büyük bir yer verilen oyun, tarafımdan kaleme alındı. Sizler için LEVEL ekibi olarak hazırladığımız bu muhteşem incelemeyi sakın kaçırmayın.'
zaten sitenin her yanı reklam dolu, bu -NOT- da eklenmiş tam olmuş.

Rts deyince insanların aklına Age of Empires gelir Starcraft değil. Zira hem satış rakamları hem de kullanıcı notları bunu destekler. Starcraft'ı küçümsemiyorum ama Age of Empires gibi bi şaheserlede yarışabileceğini düşünmüyorum. Sözlerimi bir fanboyun saçmalıkları olarak nitelendirmeyin ben de oyun yapımcısıyım...

Level'deki yazınızda umarım bu oyuna 6,2 vermemişsinizdir. Assasin Creed 2 gibi. Epic fail olmayın da aman!

evet ben de collectors edition aldım dün ama çalışıyorum vakit yok oynamaya!!!!!!!!!!!!!! sadece kurulumu yapabildim :(

Yıllardır büyük bir hevesle bekliyorduk nihayet Geldi.

batman knight filmi gibi oyun yapmışlar

Efsane dedikleri gibi efsane...

Bu oyun hakikaten efsane 12 yıl ne demek ya.Varmı böyle oyuncularını 12 yıl bekleyip onları yaşlandıran oyun?Dünya'nın en iyi strateji oyunu.

Eşim izin verse alacağım ama izin vermiyor. Arkadaşlar bekarken starcraft'a doyun yoksa evlendikten sonra unutacaksınız zaten!!!

Aga ben ölüyom bu oyuna ya ama param yok...

139 liradan satılıyor, en erken bir sene sonra alacağım bir oyun. O paraya makineme ekstra bir hd, ram hatta neredeyse işlemci alabilirim.

vay vay vay 12 sene bizleri beklet ve yaptıkları oyuna bak 12 senede yapa yapa bunumu yapabildiniz? ben bu yazıyı yazarak Starcraft 2'yi yapan Blizzard`tan daha fazla emek sarf ettim!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play