Efsanenin sonu geldi...

Bir zamanların internet efsanesi için kaçınılmaz son geldi; hem de bu son öylesine acı oldu ki...

  • Gökay Özbudak
Ceza 1 milyar doları geçebilir...
31 Aralık'ta bir efsane bitiyor...

LimeWire efsanesinin artık sonuna gelindi. Bildiğiniz gibi Ekim ayında Birleşik Devletler hakimi LimeWire'ı telif haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle her alanda suçlu bulmuştu. Karar anıyla beraber, LimeWire yazılımını ve onu destekleyen tüm yazılımların durdurulma kararı da çıktı. Haziran ayında açılan LimeWire internet mağazası da durdurulan hizmetlere dahil.

LimeWire Mağazası şimdiden yeni kullanıcı kaydı almamaya başladı, mevcut kullanıcılar ise hesaplarını 31 Aralık tarihine kadar kullanabilecek. Ocak 2011 tarihiyle beraber ise LimeWire için gerçek zor dönem başlıyor. Yazılımın telif sahiplerine ne kadar zarar verdiği hesaplanacak yeni davada, ihlal başına 150 bin dolar ceza kesilmesi bekleniyor. LimeWire'a bu şekilde kesilecek tüm cezaların ise 1 milyar doları aşması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bir Devi Daha Kaybettik Anlaşılan :( Bir Zamanlar Ne Müzik İndirmiştim...

kulalnmıştımç ama işe yaramıyodu. sildim gitti. salla gitsin misali :D

oh olsun googlea

Yorumsuz... :|

kulalnmıştımç ama işe yaramıyodu. sildim gitti. salla gitsin misali :D
-----------------------
Önce Lütfen Türkçe öğreniniz.Yıllardır kullandığım P2P programları arasında en iyisiydi.Yüzlerce MP3 formatında şarkıyı bu program sayesinde indirdim.Siz kullanmayı bilmiyorsanız, o sizin sorununuz.
Limewire'ı özleyen arkadaşlar Frostwire'ı deneyebilir.
Bir nevi Lime'ın varisidir diyebiliriz.Ama şimdilik pek fazla sonuca ulaşamıyor.Umarım Limewire kadar başarılı olur zamanla..

bearshare var torrent var devam bayrak değişimi olarak düşünün

kötü oldu bu :(

FrostWire da devam :D

yazık oldu

cidden süper di ya limewire hiçbir program yerini tutmaz torrient tabanlı tabi ama limewire durmaz yenisini yapar farklı isimle çıkartır tekrar

şimdilik yerini tutacak bir alternatif yok gibi. En iyisi gnc playden müzik satın almaya başlamak.
Kampanya var 1 tlye 50 müzik alabilirsiniz.

sanırım herkes benim gibi mp3 için indiriyordu :S evet yazık oldu ares ve frost var ..frost lime'in 2 kardeşide diebiliriz,tasarimına kadar herşey aynı ares ise daha güzel wmp tasarima cok benzıyor...frost lime gibi daha hızlı ındıryor ares ise frost ve lime göre daha yavaş indiriyor...denemek bedava gerçi...bu tur programlarin içinde gerçekten gereksiz bi ton şarkı bulabilirsiniz...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir