"Eğer Steve Jobs Siri'yi görseydi..."

Eğer Steve Jobs Siri'yi görseydi ne düşünürdü? Apple çalışanının bu sözleri çok konuşulacak!

  • Mehmet Ali Bahıt
"Eğer Steve Jobs Siri'yi görseydi..."

CNN'in verdiği habere göre bir Apple çalışanı "İnsanlar Siri'den utanıyor" dedi. Her ne kadar henüz beta aşamasında olduğu duyurulsa da Apple, Siri'yi tekerlekten sonraki en büyük icat olarak tanıtıyor.

Siri'nin ne müthiş bir ürün olduğunu gösteren ve ürünü normal konuşmayı - hatta tuhaf, gırgır soruları bile - anlayan bir platform olarak sunan reklamlar, gerçek iPhone 4S kullanıcıları tarafından yerin dibine sokuluyor.

Pek çok kişi, Siri'ye reklamlarda sorulan soruların aynısını sorup cevap alamamaktan şikayetçi. CNN'e konuşan ismi açıklanmayan bir Apple çalışanına bakılırsa Steve Jobs "Siri'yi görse sinirden delirirdi".

Bütün bunlar, Jobs'un şirkete getirdiği yüksek standartların hala devam ettirilip ettirilmediği sorusunu akıllara getiriyor. Jobs birçoğuna göre "küstah" bir adamdı ama birçok kişiye göre de böyle davranmak onun hakkıydı. Çünkü ona ait olan fikir ve ürünler çok başarılıydı. Jobs, gerektiğinde bir basın toplantısını bizzat arayıp muhabirlere yanlış bilgiye sahip olduklarını söylemekten çekinmiyordu (iPhone 4 anten skandalını hatırlayın).

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

elma daki karkasa

ya bence siri ileri ki zamanlarda daha iyi olcaktır. herşey gelişiyor değişiyor. o da yenilendikçe versiyonları değiştikçe zamanla oturcak. biraz zaman lazım herşey mükemmel hemen olsun istiyoruz. windows ilk çıktığında ne idi şimdi ne oldu. bunu da öyle düşünmek lazım diyorum..

sirinin cevap verdiğine inanmayanlar açsın youtube'u birsürü kullanıcı videosu var.siri hala beta aşamasında bilginize.

sirinin cevap verdiğine inanmayanlar açsın youtube'u birsürü kullanıcı videosu var.siri hala beta aşamasında bilginize.
*****************
ne betaymış be Iphone 3gs de kullanılmaya başlandığından beri betayı geçemedi. Bu arada Siri programının da 2003den beri geliştirilmekde olduğunu ayrıca hatırlatırım.
Ayrıntılı bilgi isteyen baksın, ayrıca Steve amcanın da herşeyden haberi vardı yok değil.
http://www.sri.com/about/siri-timeline.html

http://www.youtube.com/watch?v=MzyZwHrgHGM&feature=related

Kim ne derse desin Siri çığır açtı ve açmaya devam edecek.Bu safsatalara asla inanmıyorum ve Siri'yi her gün kullanıyorum hiç bir şikayetim de yok.Bu yapılan Sadece Apple gibi yenilikçi bir şirkete karşı karalamadır.

Steve kararlı işler yapardı ama neyse sallamıyorum zaten

meyve veren agac taslanir siri is gorur.

siriyi ne kadar fiyasko oldugunu jobs gayet iyi biliyordu... kac yildir beta daha hazir olamadi...

Sen de yorum yaz