Ek program kullanamadan torrent indirin

Hiçbir yardımcı torrent programı kullanmadan, doğrudan torrent indirebileceğinizi biliyor muydunuz?

  • Ümit Öncel
Ek program kullanamadan torrent indirebilirsiniz
İster bilgisayarınızdaki bir torrent dosyasını, ister adres vererek internetteki bir torrent dosyasını EXE'ye dönüştürebilirsiniz.

En popüler dosya paylaşım yöntemlerinden biri olan torrent her geçen gün artan kullanıcı sayısı ile eskiye göre çok daha etkili hale gelmeye başladı. Fakat hala torrent kullanarak nasıl dosya indireceğini bilmeyen kullanıcılar var. Eğer torrent konusunda kafası karışmış kullanıcılardan biriyseniz veya torrent indirmek için yardımcı bir program kullanmak istemiyorsanız Torrent2exe size oldukça hoş bir alternatif sunuyor.

Bu site, torrent dosyalarını Windows tarafından çalıştırılabilir EXE dosyalarına dönüştürüyor ve çift tıklama ile istediğiniz torrent dosyasını indirmenizi sağlıyor. Bunun için tek yapmanız gereken indirmiş olduğunuz bir torrent dosyasını siteye yüklemek ve sizin için doyayı EXE haline dönüştürmesini beklemek. Torrent2exe, dönüştürme işlemi esnasında EXE dosyasının içine ufak bir torrent indirme uygulaması yerleştiriyor ve bu sayede başka hiç bir yardımcı programa gerek duymadan dosyayı indirebiliyorsunuz.

Torrent2exe sitesini ziyaret etmek ve bu yöntemi kullanarak dosya indirmeye başlamak için buraya tıklayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

bu daha zahmetli sanki be :)

gerçekten süper bir makale tşk'ler chip

Kesinlikle zahmetli fakat kesinlikle internet hızını baltalamaması nedeniyle süper seçenek!

Opera direk indirebiliyor zaten programa gerek yok ama sıkıntı olan şey diğer programlar gibi ( flashget, free download manager, limewire, vs. ) kapat aç yapamamanız yani browserı kapatırsanız indirme gidiyor devam edemiyorsunuz ...

çok teşekkür ederim sonunda işe yara bişeyler çıkmaya başladı :)

Arkadaslar bilip bilmeden atmayalim. 2 secenek var bu programin calisma mantiginda. Birincisi o indirilen exe icine direk torrent client kodunu koyuyolar ek olarak torrent bilgilerini. Ikinci secenek ana bi sunucudan indirtip oradan bu exe programina cektiriyorlar. Benim tahminim birinci secenektir ki o zaman bile gene torrent kullaniyor olacagiz, ustelik ne idugu belirsiz bir exe yi calistiriyor olacaksiniz. Degmez hic bulasmayin bence...

her torrent için bunu tek tek yapıcaz dimi yaa bırak yaa ben azureus umla mutluyum

süper bişiye benziyo. ara sıra torrent indirenler için mükemmel. ama exe bu. içine dikkat edin. spy fln da inmesin sonra:D

çok önceden bilinen şeyler demekki yeni yeni açığa çıkıyor :)

Çok teşekkürler Chip Dergisi. İş yerinde bütün indirme programlarını engellediler. Fim izleme zevkinden mahrum kalmıştım. Ama bu haberdeki yöntem ile engeli aştım. Bunu iş yerinde hiç kimse bilmiyor tabi. Sadece Chip editörleri ve okurları ile benim aramda:) Virüs ihtimaline gelince onuda göze aldım. Gülü seven dikenine katlanır.

"Arkadaslar bilip bilmeden atmayalim. 2 secenek var bu programin calisma mantiginda. Birincisi o indirilen exe icine direk torrent client kodunu koyuyolar ek olarak torrent bilgilerini. Ikinci secenek ana bi sunucudan indirtip oradan bu exe programina cektiriyorlar. Benim tahminim birinci secenektir ki o zaman bile gene torrent kullaniyor olacagiz, ustelik ne idugu belirsiz bir exe yi calistiriyor olacaksiniz. Degmez hic bulasmayin bence..."

Bencede bilip bilmeden atlamayalım! Açıklamayı önce güzelce oku. Diyorki torrent programlarını kullanmayı bilmeyenler için. Çalışma mantığınıda açıklayalım senin için. Bi kere torrent client kodu nedir? Bunu bana açıkla. Sizin indirdiğiniz torrent dosyalarınızı siteye upload ediyorsunuz. Oda size sade ve kullanışlı bir torrent arayüzü ile çalıştırılabilir bir exe dosyası veriyor. Oke (:

çok yavaş iniyor dosyalar

slm arkadaşlar bede kullanmak istiyorum malesef benim iş yeride bütün torret programlarını engelledi nasıl torrent indireceğimizi basitçe anlata bilecek varmı aranız şimdiden teşşekkürler

Yıl 2016 oldu ama iş görüyor :D gördüm indirdim iyimiş utorrent bittırent donuyor pc de bende bununla indiriyorum gta5 i 2-2,4mb ile indiriyor şu an gayet iyi kullanışlı virüs vs yok torrent sinirinizi bozuyorsa bire bir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir