Ekranı hiç kapanmayan cep hayal mi?

Ekranı hiç kapanmayan, hep açık kalan telefonlar hayal mi? Görünüşe göre, hayal değil!

Farklı bir cep telefonu evrimi kapımızda
Giyilebilir teknolojinin geleceği e-Ink olabilir

Akıllı telefon sektörü farklı konular üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu farklılıkların başınaysa şüphesiz Yotaphone var. Kimilerinin yakından takip ettiği, kimilerininse haberi bile olmadı bu telefon, biri e-ink ekran teknolojisi ile donatılmış, iki yüzünde iki farklı ekrana sahip özel bir akıllı telefon.

Yotaphone şimdilik piyasada e-ink teknolojisine sahip tek telefon ama yapımcılarına göre bu yalnızlık çok da uzun sürmeyecek. Yota Devcices'ın CEO'su Vlad Martynov'un, verdiği röportajda aktardıkları merak uyandırdı. Martynov yakın gelecekte tüm akıllı telefonların "her zaman açık" kalacak ekran modeline geçeceğini dile getirdi ve şu sözleri söyledi; "Ekip olarak gelecekte tüm akıllı telefonların ya da muadili cihazların, her zaman açık kalan ekran modeline geçiş yapacağına inanıyoruz. Biz ilk adımı Yotaphone'u üreterek attık. Bu ürün gelecekte insanoğlunun telefonlarla olan iletişiminin bir sonraki evresini temsil ediyor."

Martynov, teknoloji pazarında bu konu hakkında atılım yapılabilecek iki adres gördüğünü söylüyor. Bunlardan ilki pek tabi Yotaphone, ikincisiyse her türlü giyebilir teknolojik ürün

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Yota çift ekran kullanıyor. Ekranlardan biri IPS diğerii tek renkli eski 3310'ların ekranlarına benzer bir ekran dolayısı ile ekran açıkken dahi pil tüketimi minimum oluyor. Mesaj okumak ,Tweet atmak v.b. işler için ideal. Film ,Resim görüntüleme v.b. için diğer yüzde bulunan ekranı kullanıyorsunuz. Güzel cihaz olmuş. E-kitap okumakta ayrı bir keyif bu cihazda.

3310 akla gelir :D

Su elde kalan telefoon degilmi tanitimi yapilirken

e-ink ekran nedir açıklasaydınız önce.

@26 Mar 2014 18:04 Yorum yazmadan önce bi zahmet google amcaya soruverseydin. Söylerdi sana.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir