CHIP Download: Little Dwarf 3D Screensaver

CHIP Online'ın bugünkü ücretsiz yazılımı, şirin bir cücenin yer aldığı Little Dwarf 3D Screensaver.

Programın Kullanımı (1)

İsterseniz şimdi Little Dwarf 3D Screensaver yazılımının nasıl kullanıldığına bir göz atalım:

Kullanımı oldukça basit olan ekran koruyucuyu çalıştırdıktan sonra sıkıştırılmış dosyanın içinde yer alan 'activate' uygulama dosyasını çalıştırıp programı aktive etmeniz gerekiyor. Bu aktive işlemini gün içinde gerçekleştirmediğiniz takdirde bu ekran koruyucu tam sürüm olarak kullanamayacağınızdan dolayı, ekran koruyucu çalışırken 1 dakika sonra yazılımın 'tam sürüm' olmadığına dair bir uyarı alacaksınız. Bu uyarıyı görmemek için aktivasyon işlemini gecikmeden yapmakta yarar var.

Şimdi programın ayarlarına girmek için ekran koruyucu açtıktan sonra karşınıza gelen 'Preview'(Önizleme) ve 'Configure' seçeneklerinden 'Configure'yi seçin. Preview butonu, ekran koruyucunun nasıl çalıştığını görmek istediğinizde işinize yarayacaktır; yani bu buton ile ekran koruyucuyu çalıştırabilirsiniz.

Configure seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza gelen yeni penceredeki ayarları resimde de görüyorsunuz. Ekran ölçülerinize göre değişebilecek olan 'Video Mode', ekran koruyucunuzun ekran boyutuna göre çalışmasını sağlar. Örneğin 15.4 inç'lik bir TFT LCD ekran ve 1280x800 çözünürlüğünde çalışılan bir notebook PC'de ekran koruyucu da yine bu çözünürlükte çalıştırılır.

Sound Control yani Ses Ayarları kısmında ise ekran koruyucunuzun çalışma esnasında gelen sesi ayarlamanıza olanak tanır. 'Enable Music'in başındaki kutucukta yer alan işareti kaldırdığınız takdirde ekran koruyucunuz artık sessiz çalışacaktır. Bunun yanında sesi kısıp açmak için ise Volume çubuğunu kullanabilirsiniz.

Graphics kısmında Gamma ayarlarını değiştirebileceğiniz gibi Misc Options'ta da bazı ufak ayrıntıları belirleyebilmeniz mümkün. Örneğin 'Show Time' seçiliyse, ekran koruyucunuz çalışırken, aynı zamanda Windows Saat'ine göre ayarlanan bir saati de ekran koruyucunun sağ alt köşesinde görebilirsiniz. 12 ya da 24 saat formatı arasında seçim yapabilecdeğiniz gibi 'Exit on Mouse Move' kutucuğu seçili ise, ekran koruyucunun çalışması esnasında farenin ufak bir hareketinden sonra ekran koruyucu otomatik olarak kapanacaktır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Sağolun ya çok güzel bir ekran koruyucu. Hep aynı şeyleri kullanmaktan bıktık usandık. Böyle değişiklikler iyi oluyor windowsa. Çok güzel bir seçim.

doğrusu pek umduğum gibi çıkmadı ama yine de güzel

çözünürlük ayarlarını nereden yapacaz , benim pc deki fps ortalaması 7 (yedi).

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir