Elektrik hattından yüksek hızda internet!

Elektrik hattınız, bu ürünle birden fazla HD filmi oynayabilecek kadar hızlı bir ağa dönüşebilir!

Elektrik hattından yüksek hızda internet!
TL-PA6010

TP-LINK Türkiye,  elektrik hattını kullanarak ağ genişletmeyi sağlayan yeni powerline adaptör modelini satışa sundu.  Dünyanın en küçük powerline adaptörlerinden biri olan TL-PA6010KIT, 600Mbps'ye ulaşan yüksek hızı ile aynı anda birden fazla HD video indirimi sırasında bile iyi performans sunuyor.

Yüksek hızı, küçük boyutu ve kolay kurulumu ve kullanımı ile dikkat çeken ürün, kablo çekmeden, başka bir yatırım yapmadan var olan interneti elektrik hattı üzerinden evin ya da ofisin farklı bölümlerine taşımayı sağlıyor.

TP-LINK AV600 gigabit powerline adaptör TL-PA6010KIT, mevcut elektrik hattını yüksek hızlı bir internet ağına dönüştürüyor. Üstelik bu işlem herhangi bir ek kablo, cihaz vb gerekmeden, çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Mevcut internet bağlantısını sağlayan cihaza (modem ya da router) TL-PA610KIT içindeki ilk adaptörü ethernet kablosu ile bağlayarak adaptörü elektrik prizine takmak, tüm elektrik altyapınızı internet ağına çevirmek için yeterli oluyor. İnternete bağlanmak istenen herhangi bir oda ya da bölümdeki bir elektrik prizine de ikinci adaptörü takarak o bölüme kablo çekmeksizin kolaylıkla internet taşınabiliyor. Üstelik ürünün yüksek hızı sayesinde 600Mbps bağlantı hızına ulaşılabiliyor.

Aynı anda birden fazla HD video

Aynı anda birden fazla HD video

TP-LINK TL-PA6010KIT, HomePlug AV teknolojisi sayesinde 300 metreye kadar alanda 600Mbps'ye kadar yüksek hızda ve istikrarlı veri transferi ve yüksek bant genişliği sağlıyor. Bu sayede multimedya eğlence ağı kurmak için ideal bir çözüm olan ürün ile aynı anda birden fazla HD video, hatta 3 boyutlu filmler indirilebiliyor.

Bilgisayarların yanı sıra IPTV Set-Top-Box, NAS diskleri, oyun konsolları ve yazıcıları ağa bağlamayı sağlayan, tüm bu ürünlerle uyumlu olan KIT, gigabit RJ45 Ethernet girişi sayesinde aynı anda birden fazla HD video akışını, düzgün olarak iletebiliyor.
Yeni ultra-kompakt yapısı sayesinde dünyanın en küçük powerline adaptörlerinden biri olan ürün, böylelikle her yere rahat taşınabiliyor.

Yüzde 80 enerji tasarrufu sağlıyor

Pratik tasarımı ve gelişmiş Güç Tasarrufu  Modu ile diğer powerline adaptörlere göre daha az enerji tüketen TP-LINK TL-PA6010KIT, belli bir süre veri iletimi ya da alımı olmadığında otomatik olarak 'Güç Tasarrufu Modu'na geçiyor. Böylece yüzde 80'lere varan oranda enerji tasarrufu yapabilen ürün, veri iletimi başladığında yine otomatik olarak 'Çalışma Modu'na dönüyor.

Ürün ayrıca QoS işlevi sayesinde, veri iletiminde trafik önceliklendirmeyi de sağlıyor. Kullanıcılar çalıştıracakları uygulamaya göre trafik tipini seçebiliyorlar. Böylece ister görüntülü konuşma ister HD video indirme olsun yüksek bant genişliği gerektiren farklı uygulamalar birbirini engellemeden ve kesinti yaşanmadan kullanılabiliyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Tplink 200mbps 600mbps der ama iş uygulamaya gelince usulune uygun bağlasanız bile powerline 2 oda öteye 6mbps ile gönderir. Bu fiyata bu performans, ben kullanıyorum işimi görüyor ama söylediği performansları beklemeyin.En azından TL-PA2010KIT AV200 Nano için durum böyle.

Sınırsız Nette 3 mbit lik Hıza Bir Etkisi Olurmu Acaba Yoksa Bahsedilen Hız İki Cihaz Arasındaki Aktarım Hızı mi ?

@24 Ekim 2013 13:11 iki cihaz arası

Tamam interneti elekrikten alıyorsa internet ücreti nasıl oluyor onu anlamadım. Bilen biri aydınlatırsa sevinirim

kullandığım 8mbit adsl internetin hızı da yükselecek mi, zeki müren de bizi görecek mi?

Metronet kullandım, 30 mb nin üstünü göremedim, iptal ettirdim.

İyiymiş, çok yararlı ürünler üretiliyor. Internet'te ucuzlasa çok iyi olur..

Bu alet internete bağlı olan modeme bağlanıyor ve interneti başka bir odadaki cihaza taşıyor veya iki makinayı birbirine bağlıyor. Yani kendisi direkt internete bağlanmıyor ve bahsedilen hızlar teorik. gerçek hayatta internete baglanma iki cihaz arasında dosya transferinde vs de 6mbps üstünü görmeniz zor.

Önce bu cihaza kadar gelen hızın artması lazım ki sonra kurum-ofis veya ev içindeki hız paylaşımını dert edelim. Bu cihaz ancak Türkiye dışındaki ülkeler için faydalı olabilir. Ülkemizde standart kullanıcılar ortalama maksimum 3-4 mb hız alabiliyor. Birim bazında değerlendirirsek mb başına dünyanın en pahalı internetini kullanıyoruz zaten..

Chip editörlerine sesleniyorum siteye yerleştirdiğiniz bannerlar yetmiyormuda böyle reklam yapıyorsunuz ?

@24 Eki 2013 16:38 bir de Ghostery chrome extension

350 lira civarında.Değer mi?

Arkadaşlar konu bazı arkadaşlar tarafından sanırım yanlış anlaşılmış. Bu cihaz ev içinde localde network ağı kuruyor ve iki cihaz arası 600Mbps, Örnek verecek olursak Modeminiz salonda, Pc odada. Kablosuz uzak mesafeden dolayı az çekiyor, kablo çekseniz görüntü kirliliği. Bundan birtane modemin yanına, birtanede Pc yanına koyuyorsunuz. Yalnız evde 3 Fazlı Elektrik sistemi var ise, aynı fazlar arasında çalışır.

türk telekomun bakır kabloları 8mbit geçmiyor.

Sadece ev içindeki elktrik hatlarında mı çalışyor. Aynı apartmanın başka bir evindeki prizine taksak çalışır mı

Kurumsal anlmada şirket ve firmların ihtiyacını görürde , ev için olmasada olur. 2 tane masaüstü PC varsa wifi yeterli gelmiyorsa düşünülebilir.

prizde bir elektrik çoklayıcı var iken de çalışıyormu acaba

ürünü digitürk ücretsiz veriyor..kullanmaya başladım şöyle anlatayı yan odada modem var ben modem 5 metre mesafedeyim hd film bilgisayardan izliyemeiyorum.ama bu modemle çatttt anında görüntü

MB ile Mbps arasındaki farkı bilmeden saçma saçma yorumlar yapmayın. Ayrica evine gelen internet 600mbps olursa cihazin bahsettiği hizlara ulaşabilirsiniz. Türkiye de o hızları görmek için gözlerinizi kapatın uykunuzun gelmesini bekleyin.

Ben bu aleti aldıktan sonra normal wifi sisteminde xaman zaman sorun olup kesilmeye başladı cep telefonları bağlantısı birden kopuyor tekrar baplanıyor böyle bir sorun yaşayan var mı

Sen de yorum yaz