Elektrik hattınızı internete dönüştürün

TP-LINK, powerline adaptör kullanıcıları için yeni çözümünü satışa sundu.

Elektrik hattınızı internete dönüştürün

TP-LINK, en popüler powerline adaptör modeli olan TL-WPA4220'yi tek olarak da satışa sundu. İnterneti ev ya da ofisin içinde elektrik hattını kullanarak taşımayı sağlayan powerline adaptörler, kablo çekmeden, duvar delmeden evin/ofisin her yerine prizden internet sağlıyor.

Elektrik kablolarını aynı zamanda interneti taşıyan kablolar haline getiren powerline adaptörler, genellikle ikili kit halinde satışa sunuluyor. Bir adaptör modeme bağlanarak elektrik prizine takılıyor; diğer adaptör ise internete bağlanmak istenen oda ya da bölgedeki prize takılarak kullanılıyor. TP-LINK'in tek olarak satışa sunulan modeli TL-WPA4220 ise, powerline adaptör kullanan ama daha fazla adaptöre ihtiyacı olanları hedefliyor. İkili kit yerine tek adaptör almak isteyenler için fiyat açısından da uygun bir çözüm olan TL-WPA4220, her marka ve model powerline adaptörle uyumlu çalışabiliyor.

Tak&Çalıştır özellikli TL-WPA4220, hem kablolu hem kablosuz bağlantıyı destekliyor. Bu nedenle mevcut powerline adaptörleri kablolu bağlantı sağlayan kullanıcılar için de ideal bir çözüm olan cihaz, prize takılıp üzerindeki düğmeye basılarak aktif hale geliyor. 300Mbps kablosuz hız sunan ürün ile sorunsuz ve kesintisiz internet bağlantısı kurmak mümkün. Powerline adaptörü farklı oda/bölümlerdeki prizlere takarak, interneti taşımak söz konusu.

TP-LINK'in tek olarak satışa sunulan TL-WPA4220 powerline adaptörün tavsiye edilen satış fiyatı 82 USD +KDV.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

vaybe süper bişeye benziyor

82 USD +KDV bunu gördüm korktum,gerisini okumaya gerek yok

İşini güzel yapsa da 1 adet prizi harcıyor. Duvarda tek priz kullananlar için ideal değil. Tasarımını yaparken bazı modellerinde olduğu gibi altta fiş üstte priz olmalı. Hatta bu adaptöre priz koruma özelliğide getirilmeli. Böylede bir taşla birçok kuş vurulmuş olur (fiş-priz,ethernet bağlantısı, kablosuz bağlantı, cihaz koruma vs.) ;)

Peki bunun normal internet kablolu olanla arasında hız farkı var mı? (yani internet kablolu olan Access point ile hız farkı var mı? Tam anlatamadım umarım anlarsınız.)

bir de uygun fiyatlı olsa ya...

Aslinda modem ozelligini direk ekleseler tadindan yenmez

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir