Elektrikli otomobillerde Think devri

Norveçli bir şirket, her zevke uygun elektrikli otomobil modelleri ile otomotiv dünyasını sarsacak.

Elektrikli otomobillerde Think devri
Think'in spor modeli Open, şimdilik konsept aşamasında.

Petrol maliyetlerinin tavan yaptığı bu günümüzde, üreticiler hibrit ve elektrikli otomobillerle kullanıcıları kendilerine çekmeye çalışıyor. İşte, sadece elektrik ile çalışan Think karşınızda.

Norveçli bir şirket olan Think Technology tarafından geliştirilen bu yeni modelin adı Think ve sadece elektrik ile çalışıyor. Hiç sarj edilmeden 200 kilometre yol gidebilen Think, benzin kullanmadığı için sizi benzin masrafından kurtarıyor. Ayrıca karbondioksit salınımını sıfıra indirdiği için tamamen çevreci olan Think, ilk aşamada İskandinav ülkelerinde satışa çıkacak.

Think'in diğer bir güzel yanı Think City, Think Ox, Think Open adında 3 model şeklinde tasarlanmış olması. Şirket, bu sayede farklı profillerdeki kullanıcılara ulaşarak daha fazla insanın ilgisini çekmeyi amaçlamış.

Think City saatte maksimum 100 km hıza ulaşabiliyor ve çok yakında, 25.000 Dolar'lık fiyatıyla piyasaya sürülmesi bekleniyor. Think Ox ise henüz konsept aşamasından çıkabilmiş değil. Ox'un saatte maksimum 135 km hıza ulaşması bekleniyor.

Son model olan Think Open ile ilgili çok fazla bir bilgi yok. Konsept aşamasında olan Open, muhtemelen daha yüksek bir hız sunacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

türkiyeye gelmez bu getirmezler çünki kaçak elektrik bağlarlar buna

"Hiç sarj edilmeden 200 kilometre yol gidebilen Think..." bu cümle biraz mantıksız olmuş. Anlamakta zorlandım ilk başında. Tek bir şarjla deseydiniz daha doğru olurdu. Sanki şarj etmeden gidiyormuş gibi mana çıkıyor.

o zmn 2 kere hic sarj etmezsek demek ki 400km gidcek,vay be bedavaya 400 km.!!!!!

Tek şarjın elektrik masrafı ne kadar olur acaba ??

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir