Elektronik devi artık telefon üretmeyecek mi?

"Bir cep devi daha, telefon işinden çekiliyor!" İşte bu iddiaya cevap, sonunda ilk ağızdan geldi...

  • Cem Şancı
LG pes mi ediyor?

İnternette yayılan bir haber, teknoloji dünyasında büyük şok yarattı. LG'nin, mobil telefon biriminin kar edemediğini gerekçe göstererek buradaki kaynağını daha karlı işlere yöneltmek amacıyla telefon üretiminden vazgeçeceğinin iddia edilmesi şaşkınlık yarattı. Aslında LG'nin bir süredir telefon işinden şikayetçi olduğu konuşuluyordu ve rakamlar da LG'nin kar etmediğini ortaya koyuyordu. Firmanın mobil telefon üretimi için enerji harcamaktansa, gelecekte çok daha karlı olacak akıllı televizyon işine odaklanmak istediği söyleniyordu.

Ancak LG bu haberi yalanlayarak, mobil telefon üretimine devam edeceklerini, Google ile çok prestijli ortak telefonlar ürettiklerini ve bundan sonra da yeni modellerle tüketicileri etkilemeye devam edeceklerini açıkladı. LG'nin büyük ihtimalle yeni Google Nexus tableti, Nexus 10'un üreticisi olması bekleniyor. Ayrıca  G Flex isminde yeni bir telefon piyasaya sürmeye hazırlandığı da biliniyor.

G Flex, kendini iyileştiren telefon olarak daha piyasaya çıkmadan büyük ilgi topladı. LG'nin telefon kasasında kullandığı "gizli" bir materyal sayesinde, kasa üzerinde meydana gelen çizikler birkaç saniye içinde kendini kapatarak telefona yepyeni bir görünüm veriyor. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

lg telefon üretmeyi bırakırsa gerçekten üzülürüm

LG'nin kalite konusunda sorunları var am bu kalite sonu sadece telefonlarında değil! Özellikle fabrikasyon mühendislik hataları, bu hataların takip edilip giderilememesi, yedek parçaların aynı hatalara sahip olması, garanti prosedürleri vb sorunlar LG'nin en sonunda havlu atmasına neden olacaktır. Müşteriye olan saygı ticarette en onemli kuraldır. Kurulu bir trendy işi bozmak ve çok büyük paralar kazanma şansını kaybetmek bunları gerçekleştirmekten daha mı caziptir. Diğer kalite ögelerinden bahsetmiyorum bile!LG de Kore'nin Türkler'i... <Cleverman>

Ürünlerin test prosesinde de sorun var. Ayrıca var olmak isteyen bir asla sahtekarlığı aklının ucundan bile geçirmemelidir. Eğer ürünleriniz hatalı ise, asla onları piyasaya sürmeyin! Eğer kazara sürdüyseniz de geri çekmeyi bilin. Cesur olun!.. <Cleverman>

Blackberry bıraktı, lg de bırakıyor, Nokia yı Microsoft aldı, Sony de yakında bırakırsa piyasanın hakimi samsung ile Apple olacak gibi. Biz kendi telefonlarımızı üretip dışarıya petrol gibi para akıtmasak, yerli oto, yerli telefon bunları çoktan halletmemiz gerekiyordu.

Blackberry bıraktı, lg de bırakıyor, Nokia yı Microsoft aldı, HTC batmak üzere, Sony de yakında bırakırsa piyasanın hakimi samsung ile Apple olacak gibi. Biz kendi telefonlarımızı üretip dışarıya petrol gibi para akıtmasak, yerli oto, yerli telefon bunları çoktan halletmemiz gerekiyordu.

Bu haber yalanlanmadı mı!

Deli saçması deyip gectik zaten. LG kalitesini surekli arttiran tutulan ürünler sunan bir marka: LG Nexus 4, LG Optimus G, LG G2 ...

Yerinde bir karar. Özellikle LG Flex'i Samsung Galaxy Raund dan güzel diyenler varya şimdi güzelliği gördüler..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost