Elop'a şimdi ne olacak?

Microsoft'un Nokia'yı satın alması ile birlikte, mevcut Nokia CEO'su Elop'a ne olacağı da kesinleşti

Elop'a şimdi ne olacak?

Microsoft'un Nokia'nın telefon birimini satın alacağını açıklamasından sonra gözler Nokia'nın mevcut CEO'su Stephen Elop'a çevrildi. 2010 yılında Nokia'ya büyük umutlarla Microsoft'tan transfer edilen Elop'un yolu, satın alma operasyonu ile birlikte eski şirketi ile bir kez daha kesişmiş oldu.

Satın almanın duyurulması ile birlikte Microsoft'tan yapılan ilk açıklamada Elop'un bundan böyle Microsoft çatısı altında yer alacak Nokia'nın ürün ve servis departmanının başkan yardımcılığı görevini yürüteceği ve satın almanın tamamlanması ile birlikte de Microsoft'un ürün departmanının başına geçeceği duyuruldu.

Elop, Nokia'ya geçmeden önce Microsoft'ta Office paketinin geliştirilmesinden sorumluydu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ilginç bir durum

Elop u HTC ye CEO olarak göndersinler sonra onu da alırlar...

Ve bir şirketin mahvoluşuna şahit olduk.

İsim olarak tarihe karışmayacaktır. Çünkü satılma haberi duyulur duyulmaz Nokia'nın borsa değeri %38 arttı. Hala marka değerini koruyor. Sonuç olarak bence Nokia'nın muhteşem dönüşü olacak...

@03 Eyl 2013 22:47 MS Nokia'yi adini satin almadi. Telefon bölümünü satin aldi. Nokia adini 2015'e kadar kullanabilecek o zamana kadar kendi markasi altinda toplamaya calisacak büyük ihtimal Lumia olarak devam eder.

Microsoftun adami isi iyi bitirdi gerci bunun böyle olucagi belliydi. O dönemde MeeGo tel cikmis sattirmamak icin elinden geleni yapti, Android ile özellikle Samsung patlamayi yapmamisti olabilirdi en azindan Amazon tipi fork yapma imkanlari vardi. Yetmedigi gibi Symbian bütün haklari satin alinmisti gecis döneminde MeeGo, Android ve win7 ile devam edip eskiye dönebilirlardi. Bunu yapmadiklari gibi firma 1 seneye yakin hic bir ürün cikartamadi icinede ettiler sonunda. üstelikte komik olan Samsung, Huawei gibi firmalarin Nokia icin 15 20 milyar dolarlik satin alma sansini bile bir gecede bitirdiler. Bilmiyenler icin Nokia ismi satin alinmadi sadece Nokia tel bölümü ve Lumia, Asha isimleri alindi, Nokia patentleri alinmadi 10 sene kullanim hakki alindi, Kartlarin kullanim hakki alindi ama Nokia kartlarini istedigi gibi baskalarina pazarliyabilir ve üretim fabrikalari iscileriyle beraber satildi.

@03 Eyl 2013 23:18 Bende aynisini okudum 2015'e kadar Nokia adinin kullanimini verdiler sonra Nokia adi tamamen bitmis olacak. Nokia Communication tekrar Nokia adi ile telefon pazarina girer mi yoksa piyasadan tamamen cekilip Ericsson gibi olur bilmiyorum. Teknolojiden biraz anlayan 40 yas alti her genc bu adamdan daha iyi ceoluk yapardi orasi kesin. Sonuc yazik oldu. Yasli ve agir hareket eden yöneticiler. Truva ati gibi genel müdür olunca koskoca firma dünya pazarinda lider oldugu piyasadan tamamen silinmis oldu.

Nokia bitti, öldücüler sizi. Motorola ne yaptı ? Kalkın iki kelime laf edin bakalım bu konuda. Nokia 34 ülkede blackberry i pazar payında geçti, satış rakamlarında bu daha yüksek. 10 ülkede iphone'u geçti. Birisi bana Google tarafından satın alınan Motorolo'ya ne oldu açıklasın, ateistler de açıklasın

Elop çok çalışkan Windows Phone'un başına geçsin çünkü Microsoft'tan çok Nokia çaba sarf etti Windows Phone'da.

Evet, böylece Nokia'nın Microsoft tarafından ele geçirilme operasyonu tamamlanmış oldu. Arkaplanda ne paralar döndüğünü bilmiyorum ama Microsoft'un bu operasyondan elde edeceği tek şey Nokia'nın patentleridir. Nokia'nın Microsoft ile oynadığı tiyatro bitmiştir... <Cleverman>

Güzel ürünler çıksa barii

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play