Elveda PlayStation 2...

Daha önce sadece Japonya'da ölen efsane cihaz, artık dünyanın hiçbir yerinde üretilmeyecek!

Elveda PlayStation 2...

Geçen hafta artık Japonya pazarı için PlayStation 2 üretimini durduracağını açıklayan Sony, bugün yaptığı açıklamayla konsolun tüm üretimine son verdiklerini duyurdu. Piyasaya çıktığı Mart 2000 tarihinden günümüze en az 150 milyon birim üretilen PlayStation 2, oyun tarihinin en başarılı konsolu kabul ediliyor.

Çok iyi idare edilmiş pazarlama kampanyası, konsola özel harika oyunlar ve güçlü donanım sayesinde kısa sürede konsol oyunların liderliğini ele geçiren PlayStation 2, 2006 yılı geldiğinde yerini aynı başarıyı sergileyemeyen PlayStation 3'e bırakmıştı. PlayStation3'ün piyasaya çıkması, efsanevi serinin ilk modelinin üretimine son verildiği günlerde olmuştu. Bu durum gözlemcilere "acaba Sony serinin yeni üyesini yani bir "PlayStation 4'ü" yakında tanıtır mı?" sorusunu sorduruyor. CES 2013 fuarının gerçekleştirildiği günlerde yaşanan bu gelişme ardından birdenbire yeni konsola dair bir açıklama gelirse hiç şaşırmamak lazım.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Commode ve Amiga gibi o da olmeyecek. PC'lerimizin icinde yasiyacak PSX ile birlikte.

Üretilmesin yani. 2001 çıkışlı ürünün üretilmesi saçmalık olurdu.

@09 Oca 2013 22:25 bi sus ya., hayret bişey

Oyunlar grafiksel olarak geliştikçe playstation 3 donanımı'da belli bir süre sonra geride kalacaktır ve bence yeni bir PlayStation çıkaracaklardır.

İlkler kolay kolay unutulmaz, Efsaneler kolay kolay ölmez...

Bende var hala deli gibi zevklidir oyunları.. ps3 asla ps2 olamamıştır

Bir efsanenin daha bitişi.. ama bir 10 yıl daha eskimez PS2 ler

Masaüstleri ölecek diyenlere kapak olsun..........oyun ve oyuncu mantığı olduğu sürece asla ölmez aletler ölür bizler kalırız...............gene kaldık atimizle,nvidiamızla,intelimiz ve amd mizle beter olsun bu tarz cihazları ne aldım nede kullandım forever pc................

gözümüz aydın 4 çıktı ***kunu çıkardılar iyice.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir