EMC, XtremIO'yu satışa sundu!

EMC, tamamen flash teknolojisini kullanan yeni sistemi XtremIO'yu satışa sundu!

XtremIO'nun öne çıkan teknolojik özellikleri

XtremIO'nun öne çıkan teknolojik özellikleri

XtremIO'nun öne çıkan teknolojik özellikleri

İşletmeler VDI, sanal sunucular, veri tabanları, test ve geliştirme çalışmaları gibi sürekli değişen ve yenilenen ortamlarında ve veri kümelerinde tutarlı ve düşük gecikme sürelerine ihtiyaç duyan iş yüklerini desteklemek için veri depolama altyapılarına revizyondan geçiriyorlar. XtremIO ile bu işyüklerinde daha fazla performans, daha zengin kullanıcı deneyimi, idari esneklik ve daha etkin veri merkezi ekonomisi elde edilebiliyor. XtremIO'yu önceki tamamı flash teknolojili sistemlerden ayıran dört önemli mimari özellik bulunuyor. Bunlar:

İçerik tabanlı veri yerleştirme sistemi doğal olarak dengeli ve tüm SSD'ler ve sistemin kontrol birimleri içinde belirli bir yüzde içinde optimum düzeyde tutuyor ve ikinci kopya verileri veri yolu içinde ortadan kaldırıyor.

İki Aşamalı Metaveri Motoru sistemin, flash teknolojisinin doğasında bulunan rastgele erişim özelliğinden tamamen faydalanmasını sağlıyor ve veriyi sistem içinde arka plan görevlerini gerçekleştiren programları temizleme süreçleri (çöp toplama olarak da bilinir) gerekmeksizin rasgele yerleştiriyor. Bu da çöp toplama sistemi kullanan diğer flash sistemlerine göre IOPS performansında temizlik süreçlerinin neden olduğu %50'lik düşüşü, bekleme süresindeki %1000'e kadar artışı ve flash dayanıklılığındaki %10'a kadar kaybı ortadan kaldırıyor.

XtremIO Veri Koruma (XDP) flash'a özel bir algoritma ve SSD hatalarına karşı sistemi korurken, geleneksel RAID sistemlerine oranla 6 kat daha fazla kullanılabilir kapasite sunuyor. XDP performansta düşüşe neden olmadan son kullanıcıların kapasiteden %40 daha fazla yararlanmasına olanak sağlıyor. Bu oran diğer tamamı flash teknolojili sistemlerde %60-80 oranında. Ayrıca, etkin XDP algoritmaları uzun süreli üretim verileri merkezi koşullarında RAID'e göre 4 kat daha fazla performans ve dayanıklılık sunuyor.

Paylaşımlı Metaveri Belleği sistemin en kapsamlı performansı sunmasına olanak sağlıyor ve halihazırda dizilimin içinde bulunan verileri hızlı bir şekilde klonlayarak sanal makinelerin konuşlandırılması gibi yaygın işlemleri hızlandırıyor. Sanal makine klonları diğer tamamı flash dizilimlere oranla ana bilgisayar ile dizilim arasında 20 kat daha fazla ağ bant genişliğiyle, çok daha yüksek hızda ve üretim amaçlı sanal makinelere çok daha az olumsuz etki yaratacak şekilde oluşturuluyor.

XtremIO, X-Bricks isimli blok yapılarına dayalı ölçeği genişletilebilir bir sistem. Her bir X-Brick 10TB kapasiteyle sunuluyor. 20TB kapasiteli modellerinin de önümüzdeki sene başı itibariyle opsiyonel olarak satışa sunulması bekleniyor. XtremIO sistemleri tek bir XtremIO kümesi içinde satır içi veri tekilleştirme ile tamamen rastgele bir milyon adete kadar IOPS'i (saniye başına giriş çıkış) 250TB'nin üzerinde etkin kapasite ile sunuyor. Tek bir XtremIO kümesi iki kontrol biriminden sekiz kontrol birimine ve maksimum 128 çekirdeğe kadar ölçeklenebiliyor; tüm veri hizmetleri aktif şekilde olan her tür OLTP Veri tabanının, sanal sunucunun ve VDI iş yüklerinin işlemlerini yürütebiliyor.

Bunlara ek olarak, XtremIO ek özellikler, kullanım kolaylığı ve uyumluluk sunmak için EMC ekoistemi içinde diğer ürün ve çözümlerle entegre durumda. Tamamı flash teknolojili XtremIO dizilimine dayalı bir VCE Vblock Uçdeğer Uygulamalarına Yönelik Özel Sistem son kullanıcılara yönelik olarak her bir masaüstü sanal sistem için görülmemiş maliyetlerle benzersiz VDI bilgi işlem deneyimi sunuyor. Sözkonusu sistem 2013'ün son aylarında sipariş edilmeye başlanabilecek. XtremIO sistem yönetimi ayrıca VMware vSphere ile entegre ve VMWare'in VAAI veri depolama API'leri ile de hızlandırılabiliyor. XtremIO ayrıca EMC VPLEX, EMC PowerPath ve EMC Secure Uzaktan Destek (ESRS) gibi EMC teknolojileri ile de destekleniyor.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
XtremIO'nun öne çıkan teknolojik özellikleri
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir