Emektar iPhone yolun sonuna geldi

Yıllardır kullanıcılarına hizmet eden bu emektar cebin "öldüğü", Apple tarafından onaylandı!

iPhone 3GS sona geldi
Bizlerle dolu dolu üç yıl geçirdi

iPhone 5 piyasaya büyük bir gürültü ile çıktı; kimileri için bekleneni karşıladı, kimileri içinse boşu boşuna beklenen bir telefon olmaktan ileri gidemedi.

Nitekim iPhone 5, beraberinde eski bir dostu da ortadan kaldırdı. Tıpkı iPhone 4 çıktığında ortadan kalkan iPhone 2 gibi, artık iPhone 3GS'lere de elveda demenin vakti geldi. Apple tarafından bir internet sitesine yapılan açıklamada, herhangi bir şekilde iPhone 3GS üretimi gerçekleştirilmeyeceği beyan edildi. Yurt dışında anlaşmalı olarak ücretsiz satılan iPhone modeli ise artık iPhone 4 olacak.

Dönemi için harika bir telefon olan iPhone 3GS, zamanında da yenilikten yoksun olduğu hakkında bolca şikayet almış bir üründü. İşin ilginç yanı, her ne kadar üretimi durdurulacak olsa da yeni iOS 6 işletim sistemini destekliyor olması.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

iOS 6 nin bir sonraki güncellemesine izin verilir ve sonu getirilir

ios 6'yı destekliyor ama müthiş derecede yavaşlıyor... Bu apple politikası ios 6 yı veriyor bak senin telefonun eskidi artık yavaşladı sana yeni iphone lazım diyerek yenisini satıyor... Uyanın artık Kral Çıplak demenin vakti...

"İşin ilginç yanı, her ne kadar üretimi durdurulacak olsa da yeni iOS 6 işletim sistemini destekliyor olması." alın size apple farkı. samsunlular ağlayın tamam size de belki güncelleme verirler ahaha:)))

@14 Eyl 2012 17:14 yüklede gör telefonun nasıl pert oluyor önemli olan telin o güncellemeyi kaldırmasıdır.

@14 Eyl 2012 21:14 pert olmayacak merak etme tum ozelliklerin hepsi 3gs ye gelmiyor.atip tutmayi cok seviyorsunuz.

@14 Eyl 2012 21:14 merak etme bundan onceki ios u kaldiriyosa onuda kaldirir ..iste apple farki sen windowsmu sandin apple i onceki teli umursamadan isletim sistemi cikaricak....apple da dusturdur..isletim sistemi onceki makinelerini pert etmez...apple yeni bisey cikartirken asla onceki urunu alan insanalri uzmez isletim sistemi manasinda...bilmeden konusma adroid boy

@14 Eyl 2012 21:14 yükledin mi de boş boş konuşuyorsun gülüm?

@14 Eyl 2012 21:14 aynen +1 :)

@14 Eyl 2012 21:14 Kaldıracak şekilde bazı özellikleri cihazdan çıkartıyorlar. İşin kötü yanı bu.

@14 Eyl 2012 21:14 apple bir guncelleme veriyorsa kesinlikle uygun olmayan telefona cikarmaz ustelik bu android degil

@14 Eyl 2012 21:14 hayır önemli olan güncellemeyi verip kullanıcıya 'biz elimizden geleni yaptık ama durum ortada kaldırmıyor buyrun gözlerinizle görün beğenen bunu kullanabilir' diyebilmektir heleki galaxy s gibi telefona galaxy w gibi telefona ics güncellemesini bu telefonlar kaldıramaz deyipte custom romlarla ics kurup çokta güzel çalıştığını görmek bu sözümün ne kadar gerçek olduğunun ispatıdır bu arada ne fandroidim nede funboyum ben sadece haklıya hakkını veririm ve bu konuda apple kusursuz bence. neyse iPhone 3gs huzur içinde yat sen bir klasiksin çift çekirdeğin atasısın ve ilk defa kendi kendime ulan iyiki almışım şu cihazı dedirten tek cihazsın hoşçakal eski dost.

harikuladeydi gerçekten.....

ios 6 varsa gıderı vardır pıyasadakı 1000 tl altı tum telefonlardan ıyıdır hangısınde 32 gb hafıza var

iOS 6 nın bir sonraki güncellemesi (iOS 6.1 gibi)yapılabilir o da sonu olur 3Gs'in.

siz nexus lara bakın bide

Samsunglular diyen arkadasa selam, aslinda androidliler demen gerekiyordu. işte apple hayranlarına kötü haber. standart bir apple kullanıcısı aldığı cihaza hiç bir şey yapamazken, standart bir android kullanıcısı kendi guncellemesini kendisi yapıyor. biraz araştırmak fazlası ile yetiyor :-))) bir kurum veya şirkete gebe kalmak mantık olarak ters abi... :-)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir