En büyük açık: Facebook uygulamaları

Facebook'un en popüler parçası olan özel uygulamalar aslında patlamayı bekleyen birer bomba mı?

  • Ümit Öncel
Facebook'ta uygulamalar korkutuyor
Facebook ne kadar güvenli?

Facebook kullanıcılarının en sevdiği özelliklerinden biri de Facebook için özel olarak geliştirilmiş uygulamalar. Oyunlardan iletişime pek çok konuda geliştirilen bu uygulamalar kısa sürede popüler olup, bir anda yüz binlerce kullanıcının gözdesi haline gelebiliyor. Fakat bunların hepsi güvenli mi? Uzmanlar art niyetli Facebook uygulamaları geliştirip, yaymanın mümkün olduğunu söylüyorlar.

Facebook'ta pek çok kullanıcı için arkadaşlarının yüklediği bir uygulamayı göz ardı etmek oldukça zor. Uygulamaların çoğu arkadaşları ile karşılaştırmalar ve benzeri özellikler sunduğu için sosyal ağ sitesinin üyeleri çoğu kez uygulamanın güvenliğini hesaba katmadan yükleyebiliyorlar. Fakat güvenlik uzmanları, Facebook'un bu geliştirilen uygulamaları kontrol etmediği için hacker'ların kolaylıkla bilgi sızdıracak kodlar yazabileceğini ve aslında Facebook kullanıcılarının düşündükleri kadar güvende olmadıkları konusunda uyarıyorlar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Facebook'a da ne çamur atsınlar bilemiyorlar. Ne yaptı Markt size yaaa.

Facebook'a atılan bir çamur değil bence. Sadece uygulamalar ile ilgili bir tespit. Facebook yönetimi bence uygulamaları denetlemeli. Aksi durumda bu durumdan sorumlu olurlar. İşte o zaman çamur değil gerçek sorunun sorumlusu olur!

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
Facebook'a da ne çamur atsınlar bilemiyorlar. Ne yaptı Markt size yaaa.
25 Şubat 2009 Çarşamba, 20:39

Bütün işleri facebook etti, daha ne olsun? :)

zaten bilgilrinizi satıyor bide bu çıktı

ne halleri varsa görsünler destekliyorum bu konuda çalışan hacker'ları.

Recep İvedik:"Facebook amele kaynıyor!"

:) :)

adamlar işlerini yapsınlar adamlar caldıkları bi adressten akıllara sıgmayacak işler yapabilrler ve belkide o işler zavallı facebook kullanıcısının uzerine kalırr bence herkess isini yapmalıı..... bncede buyuk bi acık qiderilmesi qerekk!!!!

Sen de yorum yaz