En büyük marka sizce hangisi?

Microsoft, Google, Sony ve Apple: Hepsi Dünya devi süper markalar... Ama en büyüğü hangisi?

Dev markaların yarışından şaşırtıcı sonuçlar çıktı
Microsoft, Google'ın yerini kaptı

İngiltere'nin bir numaralı süper markası seçilen Microsoft bugün kutlama yapıyor. Son zamanlarda Google'a her alanda rakip ürünler çıkartıp geliştirerek sayısız habere konu olan dev şirket, 500 markalık listede birinci oldu. Katılan markalar, ülkenin en büyük, en sayılı markaları ve bu seçim 1400 marka arasında yapıldı.

2000 tüketicinin ve uzmanların yer aldığı ve "Sizce en büyük marka hangisi?"sorusuna cevap aranan oylamanın sonucu tek başına değil ama geçen senenin sonucuyla kıyaslandığında önemli bir sonuç doğuruyor. Geçen yılın birincisi Google'dı ve Google bu sene yalnızca üçüncü olabildi. Bu da gösteriyor ki Microsoft'un Google'la rekabet için yaptığı atılımlar dikkat çekiyor ve başarılı oluyor.

Bu oylamada daha ilginç ve ancak İngiltere'de olabilecek bir sonuç daha vardı. Encyclopaedia Brittanica ilk 10'a girerek 8. sıradaki Apple'ın ardından 9. olmayı başardı.

Microsoft, Google ve Apple gibi dünya devi markalardan Sony ise ancak 22. olabildi. PlayStation ise ayrı bir marka olarak 43. oldu ve 139. sırada kalan Xbox'a resmen fark attı. Ancak iki konsol da, Sony de 20. olan Nintendo'nun gölgesinde kaldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Microsoft bence Windows 7'nin hatrına en büyük firma seçilmiştir. İşletim sistemi alanında kimse Microsoft ile rekabet edemez fakat diğer alanlar için bir şeyler söylemek zor.

Bence Birinciliğe Microsoft ve Google Beraber Oturmalı. 2.liğe laik bulunamadı. 3.luğe laik bulunamadı. 4. apple vs.vs.vs

Playstation 43. xbox ise 139. olmuş bu ne ya rezalet skandal:))))hadi bakalım xbox hedeleri şimdi ne yapacak şimdi derler ki ama bak microsoft'ta 1. oldu biz onun ürünüyüz:))3k lı makinelerinizi koltuğunuzun altına alıp ufak ufak ikileyin şimdi:))

konsollarda nintendo 20. playstation 43. xbox360 da 139. olmuş ama tabi burda önemli olan playstation ve xbox tır çünkü oyuncaktan değil next-gen konsoldan bahsediyoruz.bence nintendo bu ikisinin yanında bir oyuncak kalıyor.ve zirve her zaman olduğu gibi alanında playstation3.

bence dünyanın en kaliteli sağlam ve karizma markası apple.

eee 2. kim? (:

MicroFost bence sıralamada 3.'lükten yukarıya çıkmamalıydı. Her ürünü fos çıkan Gates olsun Ballmer olsun başındaki bütün elemanları fos olan bir kurum. İyi pazarlamacı sıralamasında 1. olabilirler ancak, o kadar.

kimse hık mık etmesin.. kralın hakkını verin... 1. lik hak edenin olmuş.. gerçekten microsoft başka bambaşka bir şirket.. hele işletim sistemleri ve server platfromlarında rakipsiz..

tabii ki microsoft.

Çok güzel bir oylama olmuş. Yalnız PlayStation ve Xbox, Nintendo 'nun gölgesinde kalmamalıydı.

* Teşekkürler CHİP Online !

Kesinlikle Microsoft..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir