En çok aşama kaydeden CEO Ballmer oldu

Birkaç ay öncesine kadar yerden yere vurulan teknolojinin dev ismi için işler değişiyor!

En çok aşama kaydeden CEO Ballmer oldu

İş ve kariyer sitesi Glassdoor, "En çok aşama kaydeden teknoloji CEO'su" anketinin 2012 sürümünde, bu ünvanı Microsoft CEO'su Steve Ballmer'a layık gördü.

Ballmer, genel puanlamada birçok ismin altında kalsa da, CEO onay değerlendirme puanını en çok artıran isim olması sayesinde bu ünvanı kazandı. Ballmer, 2011'de yüzde 29 olan puanını, 2012'de yüzde 46'ya çıkardı.

Glassdoor, puanlamasını; söz konusu şirketlerde çalışanlardan oylamasını istediği kariyer fırsatları, maaş dengesi, iş/yaşam dengesi ve üst yönetim gibi faktörleri göz önüne alarak hesaplıyor.

Ballmer'ın puan yüzdesini artırmasında şüphesiz Microsoft'un "yenilenen" çoklu cihaz stratejisi ile Windows 8, Windows Phone ve Surface gibi üst üste duyurduğu ürünlerin payı büyük.

Listedeki diğer teknoloji devlerine bakacak olursak; Larry Page yüzde 94'lük bir değerlendirme puanına sahip. Ama geçen yıla oranla (yüzde 95) bu rakam düşmüş gözüküyor.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg de yüksek puan elde etmesine rağmen (yüzde 99) Ballmer kadar büyük bir sıçrayış gösteremedi. Zira Zuckerberg'in geçen yıl elde ettiği puan yüzde 90'dı.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

%99 > %90. Hatırlatayım dedim.

@16 Ara 2012 18:39 Hoppa zaten Zuckerber 90'dan 99'a, Balmer 29'dan 49'a çıkardı. Yani artış ivme tarafından ivme artmış yani. 99/90<49/29 Balmer Winner.

@16 Ara 2012 18:39 &9 luk büyüme < &20 lik büyüme.

Ne kadar saldırsalar da ben bu adamı çok seviyorum, çünkü hep atılım yapıyor ve başarıyor, bence çok başarılı...

Microsoft bir devrimdir.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir