En çok hangi Android kullanılıyor?

Bugün en çok kullanılan Android sürümleri sizce hangileri? Cevap, bu yeni raporda gizli...

En çok hangi Android kullanılıyor?

Android'e ilişkin gelen yeni raporlar, Lollipop sürümünün ekosistemde tırmanışa geçtiğini gösteriyor. Özellikle 28 Nisan – 4 Mayıs arası toplanan verilerde, Lollipop'un hızlı bir yükselişe geçtiği gözleniyor. Elbette Lollipop'un pastasını aldığı sürüm ise KitKat oluyor.

KitKat sürümünü kullanan modellerin Lollipop'a güncelleme almasının yanında, piyasaya yeni çıkan Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge gibi modellerin de Lollipop sürümüyle gelmesinin Android'in Lollipop sürümünün yükselişini tetikliyor. KitKat, ekosistemde kapladığı yüzde 41.4 paydan yüzde 39.8'e gerilerken, Lollipop'un aldığı pay ise totalde yüzde 9.7. Bunun yüzde 9'u Lollipop 5.0, yüzde 0.7'si ise Lollipop 5.1.

Ekosistemdeki en düşük pay ise 2.2 sürümü olan Froyo. Yalnızca yüzde 0.3'le ekosistemde tutunmaya çalışan Froyo, muhtemelen çok kısa süre içinde kaybolacak. Jelly Bean ise halen yaygın olarak kullanılmaya devam ediyor.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sürekli froyo kaybolacak deniyor ama bi bitmedi şu froyo

android pişmanlıktır açık kaynağa HAYIR

@05 Mayıs 2015 22:00 Açık kaynak candır!!!!

jelly bean adı altında üç büyük güncellemeyi verirsen tabi birinci çıkar. googleın kafa karıştırma politikası. her çıkardığına aynı ismi ver o zaman bakın %100 kullanılıyor son sürüm !!!!!!!!!!!11 de iyimiş.

Firmalar düzgün güncelleme verse böyle dağınık istatistikler çıkmaz.telefonlar kaldirabildigi halde güncelleme vermiyorlar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost